Skocz do zawartości

Szarpanie przy zmianie biegów.


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno.W xel często psuje się listwa z cewkami, masz od kogo pożyczyć na chwilę?

Ok. będąc u mechanika, on przeczyścił głowicę, sam później sprawdzałem i rzeczywiście nie jest zawalona. Gdy ją czyścił to nie zauważyłem aby była czarna i bardzo zawalona. Ponadto sprawdzał mi silniczek krokowy, na wyłączonym aucie, podłączył się z kompem - silniczek chodził, powiedział, że to napewno nie jest problem.

 

1 Sprawdzić błędy??? w jaki sposób??

2 Listwy nie mam od kogo pożyczyć, ale poszukam, może się uda.

3 Jakieś szumy blisko filtru powietrza słyszałem, sprawdzę to dzisiaj. A może w ogóle cały ten plastik wymienić odchodzący od filtru powietrza do przepustnicy. Ojczulek ma Zafirę i mówił, że on u sibie już to wymieniał.

 

Wiem, że zadaje pewnie śmieszne pytania, ale jestem początkującym. :wink: Proszę o wyrozumiałość i dziękuję za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 24
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Błędy czytaj tak:

http://astra.autokacik.pl/diagnostyka.html

Będziesz miał 4-cyfrowe, są do ściągnięcia na dole strony.

Nie będzie ci migać kod 12, tylko od razu błędy.Jak będzie czysto, to nie będzie migać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprostsze metody są najlepsze!. Trzeba mieć pod ręką trochę benzyny w jakimś naczynku i pędzelek. Mocząc pędzelek w benzynie przeciągamy nim po wszystich elementach układu doprowadzającego powietrze na uruchomionym silniku - jeśli w którymś momencie obroty silnika nieco wzrosną, to znaczy że w tym miejscu może właśnie załapywać " lewe powietrze" i to miejsce należy dokładnie sprawdzić i ewentualnie uszczelnić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako laik muszę się spytać, czy to z tą benzyną to nie będzie niebezpieczne? Co do sprawdzania błędów, będąc u mechanika on podłączył się z z jakimś tam urządzeniem na którym diody były dokładnie do miejsca pomiędzy biegami i ręcznym, tam mu nie wykazało błędów. Może taki z niego mechanik, że g..o wie??

 

Dzisiaj jechałem do Warszawy Astrą 1.7 DTI, obroty pięknie chodziły, nie to co u mnie, niezłe też przyspeszenie, flesze z radarów jeden za drugim tylko leciał :evil:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności