Skocz do zawartości

Vivaro - brak mocy - co mu jest?


Gość sogas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam Vivaro 1,9 diesel 74Kw 2005r.

Zakupiłem go w grudniu ubiegłego roku. Po zakupie wymiana rozrządu, wszystkich filtrów olej itp.

Zauważyłem że spalanie wychodzi około 12 litrów na 100km, co w warunkach zimowych, przy często załaczjącym się webasto (fabryczne dogrzewające silnik)wydawało się możliwe. Po przyjściu wiosny pojechałem do mechanika w celu diagnostyki komputerowej, żeby zobaczyć co jest nie tak. Komputer (jakiś Launch)pokazał błędy potencjometru gazu, przepływomierza i coś z napięciem.

Zostały wymienione potencjometr gazu, przepływomierz, i po wymianach na drugi dzień samochód o zgrozo jeździ tak, jakby go z tyłu za liny trzymało 5 Pudzianowskich.

Objawy są takie:

Po ruszeniu rozpędzenie samochodu do ok. 30km/h trwa tyle, że z tyłu zdąży zrobić się mały korek

Nie ma w ogóle mocy, tak jakby ktoś odciął mu dopływ powietrza.

 

Czy ktoś pomoże w rozwiązaniu zagadki?

Edytowane przez sogas
tytul tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 20
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 2 miesiące temu...
Gość Witek1952

Witam.Jak były blędy z napięciem to zamiast odrazu wszystko wymieniać trzeba było tym się zająć. Często wyczyszczenie wtyczek w zupełności wystarcza. Za wysokie napięcie nie łączy,

za niskie zaśniedziałe. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

autorowi posta to raczej juz nie pomoge ale dla moze ktos kiedys skorzysta

pedal gazu rezystancja:

sciezka 1 1200 ± 480 ohm

sciezka 2 1700 ± 680 ohm

egr

piny 1 i 5 rezystancja 8 ± 0.5ohm

piny 2 i 4 rezystancja 4 ± 1.6 Kohm

swiece do podgrzewajace wode 0.45 ± 0.05 ohm

swiece zarowe 0.6 ohm

czujnik temperatury wody

rezystancja 2252 ± 112 ohm

czujnik temperatury powietrza w przepływce

piny 1 i 6 2170 ohm przy 25°C

regulator cisnienia paliwa w pompie wtryskowej

rezystancja 5ohm przy 20°C

wtryski bosch ponizej 2 ohm

czujnik cisnienia w listwie(szynie)wtryskowej

piny 1 i 2,1 i 3 = 4.3 mohm

piny 1 i 2,1 i 3 = 4.3 mohm

czujnik predkosci walu korbowego

800 ± 80 ohm przy 20°C

silniki maja miano psujacych sie pod wzgledem elektryki,z moich spostrzezen 80% usterek elektrycznych spowodowane jest przenikajaca woda z podszybia do komory silnika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość morgen2903

witam cie kolego czytalem kilka twoich wypowiedzi na temat silnikow do vivaro i jestem pod wrazeniem twojej wiedzy .

To wszystko oczym pisales umnie sie sprawdzilo ,jesli chodzi o ta wode to w 100% masz racje mam opla vivaro 2,5 tdci iwymienilem w nim juz ze 3 zawory egra i za kazdym razem przy wymianie mialem wode w gniezdzie wtyczki. Ciekawilo mnie bardzo skad ta woda i dokladnie tak jak opisujesz z podszybia musialem je rozebrac i uszczelnic.Mam pytanie do ciebie czy ta woda ktora byla w tej wtyczce mogla uszkodzic egr i czy mogl pojawiac sie blad czyli swiecaca kontrolka swiec.

 

 

Chcialem spytac jeszcze w sprawie twojej wypowiedzi na temat zaslepienia egra czy to co opisujesz czy to naprawde dziala i czy niezaszkodzi silnikowi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

podepnę się do tematu, w moim Vivaro 2,5 DTI na początku zaczął zerować się mały przebieg i zegary opadał na dół, potem zaczeła zapalać kontrolka

świec żarowych i auto traciło moc. Na vagu wyszło czujnik ciśnienia doładowania. Dodam że aku nowy ok 1,5 miesiąca, ładowanie 14,1V i trasy po jakieś

20 km. Mam pytanie czy ten czujnik może robić zwarcie powodujące zerowanie się licznika i jakie mogą być inne sugestie. Nie chcę wymieniać czujników na prubę bo trochę szkoda mi kasy a w warsztacie już mi chcieli powymieniać i zobaczyć co się będzie działo. Z góry wielkie dzięki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności