Skocz do zawartości

Wyciągniecie Rozrusznika Opel Astra G 1.7 TDI


Gość lukiosek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Podpowie ktoś jak wyjąć ten rozrusznik ? U mnie jest jusz odkręcony nawet elektromagnes od niego odkrąciłem ale nadal nie moge go wyjąć. Niech mi ktoś pomoże. Co jeszcze wymontować żeby wyciągnąć rozrusznik ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto szczegóły mojego samochodu: Opel Astra G (II) 1,7 DTI. Rozrusznik jest firmy HITACHI. Odkręciłem wszystkie śruby od rozrusznika i nawet zdemontowałem już elektromagnes, ale nadal nie moge go wyjąć. Porsze o pomoc co mam jeszcze wykręcić żeby go wyjąć. Od góry zdemontowałem EGR z rurami, odczepiłem nawet węże od filtra ojeju i nadal nie moge go wyciągnoć. Jest tak ciasno że nie idzie ani w góre ani w dół.

 

PS. Kolega javert1 napisał że musiał zrobić mały demontaż możecie mi powiedzieć o jaką część chodzi?

Edytowane przez OZIO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość reanimator

Witam,

przy demontażu rozrusznika wypiął mi się map sensor o taki jak poniżej:

http://allegro.pl/op...6783618741.html

Podłączyłem do niego wiązkę elektryczną.

Mam problem. bo nie wiem w co włożyć końcówkę czujnika, w jakiś wężyk którego nie widzę czy w element silnika?

http://cargryf.pl/zd...a2/155696/3.jpg

Czy ktoś dysponuje z Was zdjęciem na którym widać zamontowany map sensor?

Astra G 1.7 DTI Y17DT 75 hp

 

Błąd jaki mi wyświetla przy podłączonej tylko wtyczce 0335

 

Proszę o pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reanimator

Serdeczne dzięki za informację. Szukałem pod hasłami map sensor :)


W sumie to nie jestem pewny czy to o to chodziło. Mam inne mocowanie sensora.

U mnie jest mocowany z boku sensora na takim trójzebnym widelcu, który przykręcony jest na 2 śruby.

Podobne miejsce znalazłem w kolektorze, ale tam nie ma dziury na sensor, więc podejrzewam że do niego idzie wężyk...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

"Sam" - niestety - nie wyszedł. Po odkręceniu mocujących go śrub można było go odłączyć od silnika ale nie wyciągnąć, bo wciąż pozostawał uwięziony w niewielkiej przestrzeni. I ani górą, ani dołem nie dałem rady sam go wyciągnąć. Poprosiłem więc o pomoc osobę bardziej doświadczoną. Nie obyło się bez dodatkowego małego dodatkowego demontażu

i wyciągnęliśmy go ostatecznie górą.

Natomiast zamontowanie zregenerowanego przebiegło szybko i sprawnie.

jeśli chodzi o moje wyciąganie, to mi udało się dołem, tzn. trzeba przechylić rozrusznik przodem do dołu tj. częścią od strony przykręconych kabli i w ten sposób obracając nim w te i wewte pionowo w dół wychodzi. Można odchylić lub odkręcić przewód olejowy od filtra oleju. Ciężko u mnie odkręcała się śruba górna, była zapieczona. Generalnie nie jest łatwo go wyjąć.

Edytowane przez Vis

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności