Skocz do zawartości

Wyciągniecie Rozrusznika Opel Astra G 1.7 TDI


Gość lukiosek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukiosek

Witam, posiadam Opla Astre G 1.7 TDI, mam problem z rozrusznikiem, otóż nie kreci, wiec postanowiłem go wyjąc, jednakże mam problem, iż jest on mocowany na dwie śruby, jedna od dołu, którą wykręciłem, i druga od góry, no właśnie.. mam problem z jej znalezieniem, czy ona jest skręcona z bokiem silnika? bo niby mam śrubę "19" ale za nic nie mogę jej odkręcić i nie wiem czy ona trzyma silnik czy inna śruba jest od tego?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość andrzej_m55
bo niby mam śrubę "19" ale za nic nie mogę jej odkręcić i nie wiem czy ona trzyma silnik czy inna śruba jest od tego?

Witam.

Na klucz 19 to będzie skręcona skrzynia z silnikiem

Zaraz obok będzie śruba od rozrusznika

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukiosek

Czyli ta '19" to tej śruby nie ruszać? , jakiej cali jest śruba rozrusznika, i obok , to znaczy ze przed "19" czy po?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość brzozowski886

Jedną śrubę masz wkręcaną, tą dolną, od strony silnika a tą górną od strony skrzyni razem z blachą.

Rozmiarów niestety nie pamiętam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukiosek

Dobra udało się, "19" to śruba skręcona ze skrzynią i ona trzyma dodatkowo górną śrubę rozrusznika, teraz problemik z włożeniem z powrotem rozrusznika , no ale jakoś dam rade.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość javert1

Potrzebuję wyjąć rozrusznik (Y17DT). Miałem zrobić to sam, ale zwątpiłem we własne siły gdy zorientowałem się gdzie się znajduje w tych silnikach. Koledzy wyżej wspominają o dwóch śrubach: dolnej i górnej. Posiłkując się tym zdjęciem

z Allegro (poniżej) proszę o informację czy dobrze sobie to wyobrażam:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2c9d09063e1c83c1.html

2c9d09063e1c83c1gen.jpg

 

 

A teraz pokażę jak ja lokalizuje te śruby (już na swoich zdjęciach):

dolna:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9ef0e71a5a48e96b.html

9ef0e71a5a48e96bgen.jpg

 

i górna:

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d5efd8376db7e564.html

 

d5efd8376db7e564gen.jpg

 

Czy to są właśnie te śruby mocujące rozrusznik? Czy da się go wyjąć od spodu nic dodatkowo nie demontując?

----

Tak, to te śruby. Wykręciłem je, odłączyłem kable i rozrusznik można próbować wyjąć.

Ja jeszcze nie dałem rady tego zrobić. Nie wiem czy wyjmować go od dołu, czy od góry,

chyba bez dodatkowego demontażu się nie obejdzie. Co robić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

 

Mam ten sam problem wszystkie śruby zostały już odkręcone od rozrusznika i nie mam pojęcia w jaki sposób go wyciągnąć.

Może ktoś wie, proszę o informację !!!!!!!!!!!!!!!!

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

jak odkrecone zsruby to stuknij w niego to sie juz obluzuje i wyjdzie.

 

"Sam" - niestety - nie wyszedł. Po odkręceniu mocujących go śrub można było go odłączyć od silnika ale nie wyciągnąć, bo wciąż pozostawał uwięziony w niewielkiej przestrzeni. I ani górą, ani dołem nie dałem rady sam go wyciągnąć. Poprosiłem więc o pomoc osobę bardziej doświadczoną. Nie obyło się bez dodatkowego małego dodatkowego demontażu

i wyciągnęliśmy go ostatecznie górą.

Natomiast zamontowanie zregenerowanego przebiegło szybko i sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności