Skocz do zawartości

Kto produkuje paski rozrządu


Gość darekgorski2

Rekomendowane odpowiedzi

Gość darekgorski2

Witam. Czy ktoś wie kto produkuje paski rozrządu i rolki napinaczy do fabrycznych silników Astra H Z17DTH - 74 KW? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - na pierwszy montaż robi je Gates. Ja poleca jednak jak kolega wyzej Conitecha (ewentualnie SKF) - możesz nawet wybrać wersję wzmacnianą z dodatkowym "szwem" paska.

Odradzić również mogę produkty INA - mój mechanik powiedział, że ich jakość pozostawia nieco do życzenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam - na pierwszy montaż robi je Gates. Ja poleca jednak jak kolega wyzej Conitecha (ewentualnie SKF) - możesz nawet wybrać wersję wzmacnianą z dodatkowym "szwem" paska.

Odradzić również mogę produkty INA - mój mechanik powiedział, że ich jakość pozostawia nieco do życzenia.

 

SKF to raczje nie robi paskow a jedynie rolki i pompy wody. INA to dobra marka sporo czesci jest na pierwszy montaz w autach koncernu VAG i jakos sie tam spisuja. O wersjach wzmacnianych paskow to ja powiem szczerze nie slyszalem chyba mylisz pojecia. Poprostu sa rozne wersje paskow do roznych silnikow a raczej do pewnych nr silnika i od pewnych nr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SKF to raczje nie robi paskow a jedynie rolki i pompy wody

 

Zgadza sie - mój błąd że nie sprecyzowałem jakich firm brać poszczególne elementy.

 

A Contitech robi wzmaniane paski. Jak napisałem mają gęstszą sieć "szwów". Są niewiele droższe od zwykłych, ale i zwykłe paski Contitecha są naprawdę wysokiej jakosci. Czasem mam wrażenie, że jest to zwykłu chwyt marketingowy, aby nabywca spał spokojniej z myślą, że ma WZAMCNIANY PASEK :) No ale w każdym bądź razie Contitech takie paski robi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Contitech robi wzmaniane paski. Jak napisałem mają gęstszą sieć "szwów". Są niewiele droższe od zwykłych, ale i zwykłe paski Contitecha są naprawdę wysokiej jakosci.

 

Podaj nr tego wzmacnianego i oslabionego paska conti do tego samego silnika. Jeszcze raz nie ma czegos takiego. Kazdy pasek jaki nawet na allegro nie znajdziesz jest opisany jako wzmacniany. Powiem CI ze do TDIka szukalem pasek bo tez sa niby wzmacniane i nie wzmocnione ale co sie okazalo to tylko to ze do pewnego nr silnika ( nie oznaczenia silnika tylko nr seryjnego wypustu) byly rolki prowadzace z plastiku oraz pasek inny. To byly pierwsze wypusty. Pozniej zaczeto wstawiac pasek z innym nr- wzmocniony z racji takiej ze rolka prowadzaca byla juz metalowa. Do tego wydluzyl sie okres interwalu wymiany. Zdarzaja sie takie wlasnie zmiany u producenta aut. W niektorych przypadkach tylko podnoszono okres wymiany i nawet nie zmieniano podzespolow np wlasnie w 1.9 w AH czy VC i te z roku 2004 maja co 120 tys km lub 6 lat a po 2005 maja co 150 tys km i 10 lat. Podobnie bylo w nieco innym silniku ale ktory robilem kilka razy chevroleta 1.9 i na poczatku mial 90 tys pozniej 120 a na koniec 160 tys km. Poprostu firma bada, sprawdza, testuje ile wytrzyma pasek a jak wiadomo tego nie zrobisz puki nie wyjezdzisz tych kilometrow. Zawsze sie podaje ze rozrzad sie wymienia co iles tam ale tez podawana jest informacja ze nalezy sprawdzic np co roku lub co 15 -30 tys km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Przecież możesz sprawdzić tutaj jaki jest oryginał i po tym numerze szukać?http://ecat24.com/opel/catalog/models/1/

dziękuję znalazłem te numery. Mama jeszcze pytanie jakie rolki wybrać do 1.7 isuzu 74 kw. czytałaem na forum, że do paska conti najlepsze/ najciszej pracują rolki INA, ale może ktoś ma inną opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności