Skocz do zawartości

ASTRA H 1.3cdti INSP4 woda w filtrze paliwa


Gość krzychu641

Rekomendowane odpowiedzi

Gość krzychu641

Witam.

Od pewnego czasu mam problem z świecącą na żółtą kontrolką samochód z kluczykiem kontrolka cały czas się świeci a gdy gaszę silnik na chwilę wyświetla się insp4.Pojawia się po diagnostyce gazem i hamulcem błąd 2264.kasowałem ten błąd w serwisie niestety po paru dniach znowu się świeci.Początkiem tej usterki było profilaktyczne odwodnienie filtra paliwa jeszcze zanim zaczęły się świecić te kontrolki,spuszczanie wody a w zasadzie paliwa(w zlanej cieczy nie widać wody)nie pomaga, wymiana filtru na oryginalny również nie pomogła,kilkukrotne przekręcanie powoduje tylko że kontrolki przestają świecić do następnego uruchomienia silnika.

Wg instrukcji podczas wymiany filtra nie napełniałem go paliwem.Oprócz tych błędów nie ma żadnych innych problemów.

astra 1.3cdti 2007rok

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowy filtr ale zostal stary czujnik co moze miec wlasnie przyczyne. W aso dostaniesz osobno czujnik lecz przed tym polecam sprawdzic jeszcze kabloteke. Zapewne winny bedzie ten czujnik wody.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu641

dzięki za odpowiedź.

Kabelki od czujnika powinny być ok ale jeszcze raz dokładnie sprawdzę,zostaje jedynie ten czujnik do wymiany, ew.można go jakoś sprawdzić?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafal_atom

miałem podobnie tyle ze ja miałem uszkodzona wtyczkę mechanik przy wymianie filtra uszkodził mi wtyczkę i cały czas świecił mi się (błąd na czerwono) nie dało się go usunąć !! w servisie tez stwierdzili ze uszkodzony czujnik i szok cenowy za niego pomogły opaski samozaciskowe, dociągnąłem wtyczkę do filtra i pozakładałem opaski teraz wszystko hula.

 

PS. sprawdź sobie wtyczkę bo to czuły punkt w tych modelach

 

i co jak się zakończyła naprawa ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za odpowiedź.

Kabelki od czujnika powinny być ok ale jeszcze raz dokładnie sprawdzę,zostaje jedynie ten czujnik do wymiany, ew.można go jakoś sprawdzić?

zgodze sie z Toba,mialem ten sam problem po wymianie filtra,Ci mechanicy :confused: pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzychu641

Dzięki za porady.

mam nadzieję że będzie to tylko problem z wtyczką.W tej chwili przebywam za granicą i nie mam za bardzo możliwości aby się temu dokładnie przyjrzeć.Parę razy wyciągałem i wkładałem wtyczkę,ruszałem kabelkami na chwilę pomogło ale znowu się świeci kontrolka na żółto,a kiedy gaszę na chwilę się wyświetla insp4.

Znalazłem tymczasowy sposób na tą kontrolkę aby się nie świeciła,przed zapaleniem silnika przekręcam dwa razy zapłon za drugim razem po odpaleni już kontrolka się nie świeci i nie pojawia się insp4.

Jest to jednak tylko chwilowe rozwiązanie,jak wrócę na święta to się dokładnie za to wezmę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość krzychu641

Witam

Wróciłem do domu i dokładnie sprawdziłem kabelki oraz wtyczkę niby wszystko jest OK.

Od jakiegoś czasu zrobiło się ciepło jest wysoka temperatura i kontrolka przestała mi się świecić insp4 również nie wyskakuje nie wiem co jest grane.

Może gdzieś była wilgoć teraz wyschło i jest w porządku ale to trochę mało prawdopodobne sporo jeżdżę samochodem krótkie i długie dystanse a w komorze silnika jest dosyć ciepło więc już wcześniej powinno wyschnąć.

Ew. czujnik wadliwy.Na razie jest OK.(od ok 3tys km)

Dzięki wszystkim za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...
Gość Robert011

Witam, mam ten sam problem w mojej astrze. Próbowałem psikać kontaktem na te złącza ale nie dało to rezultatu. Mówicie żeby dociągnąć opaskami zaciskowymi, ale chodzi o górną wtyczkę czy tą dolną? Bo już sam nie wiem która wtyczka odpowiada za to. Z góry dzięki za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności