Skocz do zawartości

felgi stalowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous
to by było 1-2cm zależnie od producenta, bo opona oponie nierówna.
co ty gadasz za bzdóry, przecież wysokość opony to procent jej szerokości, wieć jeżeli opona ma np 195 szerokości i wysokości 60 i jest robiona przez np fulda to opona o tych samych wymiarach robiona przez dębicę będzie dokładnie taka sama.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Te 185/65 to fabryczny rozmiar ?? Nie orientuje sie, bo sam jezdze A F. Jesli tak to nie poprawialbym fabryki, bo bedzie zawyzalo predkosc.

Jesli chodzi o same opony to ja jezdze na Fulda Carat i sa glosne, wogole nie piszcza - nie myslcie, ze chodzi mi o palenie gumy itd. W moim odczuciu swiadczy to o braku przyczepnosci o czym juz sie przekonalem. Pare razy doswiadczylem mocnej nadsterownosci w zakrecie, czyt. auto poszlo bokiem :mrgreen:, a opony na idealnie suchej nawierzchni nie wydaly zadnego dzwieku, pewnie jest to tez wywolane wiekiem opony, bo sa bodajze z 2002 lub 01.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

tak 185/65 to fabryka ale wiecie opony z 2000 roku zostalo moze z 2 mm do wskaznika pozatym dobrze sie trzymaja drogi ale wole juz nie ryzykowac... wiec na czym stanelo?? 195/60?? i czy spasuja mi do felg??? czy musze felgi wymieniac tez ??(stal)

 

 

:roll::mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jesli nie masz zbyt mocnego silnika to ja pozostalbym przy rozmiarze 185/65R15. Felgi raczej moga zostac te same - to zalezy jakie sa szerokie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
dick sam dziś mierzyłem kormorana i dunlopa i wierz mi,że tak jest
ten sam rozmiar nowych opon i nie są jednakowe?? nie wierzę, muszę sam sprawdzić a skoro tak to się okarze to będę w ciężkim szoku :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robię w serwisie opon 7 lat ,więc nie wątpij we mnie jak niewierny Tomasz :/

 

[ Dodano: Pon Cze 12, 2006 19:13 ]

djmoth-felgi masz gut ,a najprościej zrób tak:skocz do serwisu opon weż 175/70R14 iprzystaw do niej 185/60R15 ,185/65R15 i 195/60R15 wybranych przez ciebie marek i wybierz zbliżoną wysokość

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

powiem tak, nie ma się co znowu spuszczać tak nad doborem wysokości dokładnie, jak jest różnicy do 2% to OK, ja mam fabrycznie zalecane opony 175/70/14 bodajrze a teraz mam założone 205/45/16, jak wynika z obliczen różnica wynosi 1,3% i co to daje?? przy prędkości nominalnej 100km/h faktycznie jadę około 101km/h więc różnica nie jest zauważalna. Takie dokładności możemy również rozważać badając prędkości na oponach z bieżnikiem nominalnym 8mm a krancowo zużytym do 3mm ale dopuszczalnym przez przepisy. Prędkości na nowych będą inne aniżeli na tych zużytych lecz nie będą zauważalne różnice przez kierowcę. Takie jest moje zdanie. Najprościej wejść na stronkę z kalkulatorem zamienników i sobie pokukać na jakie można zamienić fabryczne rozmiary i jaka jest różnica. :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Barum Brawuris moim zdaniem super oponki przejechalem juz na nich 24tys km tyl jak nowy przod tez jeszcze calkiem calkiem.Nie wymienialem na zimowe przez 2 zimy bo u nas sniegu prawie ze nie ma.Moje opony to 205/60/R16.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności