Skocz do zawartości

felgi stalowe


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ja mam letnie na alusach 195x60 R15. Mam pytanie czy zimowki kupowac na 185x65 R14 razem ze stalowkami(to jest moj pierwszy sezon zimowy z astra), czy moge np zalozyc zimowki o tym samym rozm. co letnie na alusy, ktorych mi nie szkoda na zime ? a moze by weszla jakies 185 na te alumy?-niestety nie znam ich szerokosci ale pewnie z 5,5 cala maja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 360
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

djmoth-felgi masz gut ,a najprościej zrób tak:skocz do serwisu opon weż 175/70R14 iprzystaw do niej 185/60R15 ,185/70R15 i 195/60R15 wybranych przez ciebie marek i wybierz zbliżoną wysokość

 

A nie łatwiej tak ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz 195/60 na 15" to na zime załóż sobei 185/65 15" i będzei gitara takie są ogólnie zalecenia przynajmniej ja takich informacji zasięgnołem

a co do opon no to już od ciebie zależy ale jest wiele marek godnych uwagi np:

Toyo, yokohama, nokian, uniroyal,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem opony Fulda a na tył Kleber, z tego co dzisiaj sie zorientowałem, nie zawsze lepiej jest brać komplet 4 sztuk opon, ja dzisiaj kupiłem na przód inne a na tył inne, mają jakies swoje nazwy ale nie pamietam.

 

Centrujące czy jakie, a rozmiar 205 x 55 R16 bieznik 7-8 mm

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezess, Cyferki niewiele mówią,a jak masz opony w łapie to wiesz wszystko.

djmoth ma słaby silnik,więc ma mułowaty wóz na 15".

 

holcu, kto ci powiedział takie głupoty,że lepiej zakładać różne opony.Jeśli dasz na tył gumy o gorszej przyczepności,to na śliskim cię może obrócić.Jak kupujesz nówki,to tylko takie same.Wiadomo,że czasami się zmienia tylko parę i musisz wtedy zamontować inne,ale powinny być lepsze z tyłu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezess, Cyferki niewiele mówią,a jak masz opony w łapie to wiesz wszystko.

djmoth ma słaby silnik,więc ma mułowaty wóz na 15".

 

Ja też mam słaby silnik, słabszy niż djmoth a śmigam na 195/60 R15 i daje radę.

Na zimę mam 175/70 R14 i wielkich różnic nie wyczuwam... :wesoly:

 

POZDRO

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holcu, kto ci powiedział takie głupoty,że lepiej zakładać różne opony.Jeśli dasz na tył gumy o gorszej przyczepności,to na śliskim cię może obrócić.Jak kupujesz nówki,to tylko takie same.Wiadomo,że czasami się zmienia tylko parę i musisz wtedy zamontować inne,ale powinny być lepsze z tyłu.

 

Tak słyszałem, ze wcale niekoniecznie muszą byc 4 nowe, ale sprawdzimy w zime :wesoly: dużo jeżdze więc powinno się okazac :D chciałem kupic jeszcze szersze, ale powiedzieli mi tez ze nie ma co przesadzać, skoro producent zaleził 205 55 R16 to niech takie zostanie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holcu, lepiej,żebyś nie musiał się przekonywać o żadnej teorii w praktyce.

Życzę ci zawsze czarnych dróg.

 

Prezess, jaki masz ten motor?Moje autko tylko wg mnie dobrze się zbiera na 175/70R14,na 15 jest przymulony,a na 16 to żółw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności