Skocz do zawartości

dobór odpowiednich felg


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Chciałbym kupić aluminiowe felgi na zimę pasujące do Astry III Classic. Myślę o oponach Goodyear Ultra Grip 8 195/65 R15 91T. Wiem, że felgi powinny być 6,5x15, a rozstaw śrub to 5x110. Mam problem z offsetem. Polecono mi ENZO B 6,5x15 5x110 35 i ANZIO Winter Drift 6,5x15 5x110 38. Czy faktycznie oba modele będą pasować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem do moich przedmówców

Kupiłem autko 6 dni parę dniu temu i było na 15 stalowych felgach z oponami typu MS (czyli jak rozumiem zimowych/wielosezonowych).

 

Moje pytanie dotyczy kupna nowych opon oraz felg:

1. Czy obecne MS zostawić na zimę czy śmigać nich przez lato (jak dokładnie sprawdzić czy jest to bardziej zimówka czy wielosezonówka)

2. Jeśli trafi mi kupić opony zimowe to jakiej wielkości? felga 16? i jaki profil itd. (czy będzie to w miarę wyglądało i nie będzie problemu z zawieszeniem (prześwitem) oraz skrętem kół itp.

 

Jestem laikiem w tych sprawach i proszę o pomoc bym nie wyszedł za niedouczonego u wulkanizatora hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem do moich przedmówców

Kupiłem autko 6 dni parę dniu temu i było na 15 stalowych felgach z oponami typu MS (czyli jak rozumiem zimowych/wielosezonowych).

 

Moje pytanie dotyczy kupna nowych opon oraz felg:

1. Czy obecne MS zostawić na zimę czy śmigać nich przez lato (jak dokładnie sprawdzić czy jest to bardziej zimówka czy wielosezonówka)

2. Jeśli trafi mi kupić opony zimowe to jakiej wielkości? felga 16? i jaki profil itd. (czy będzie to w miarę wyglądało i nie będzie problemu z zawieszeniem (prześwitem) oraz skrętem kół itp.

 

Jestem laikiem w tych sprawach i proszę o pomoc bym nie wyszedł za niedouczonego u wulkanizatora hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy obecne MS zostawić na zimę czy śmigać nich przez lato (jak dokładnie sprawdzić czy jest to bardziej zimówka czy wielosezonówka)

2. Jeśli trafi mi kupić opony zimowe to jakiej wielkości? felga 16? i jaki profil itd. (czy będzie to w miarę wyglądało i nie będzie problemu z zawieszeniem (prześwitem) oraz skrętem kół itp.

napisz co to za opona

rozmiar powinien być 195/65R15,jak masz 15 to po ci kupować felgi 16

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz co to za opona

rozmiar powinien być 195/65R15,jak masz 15 to po ci kupować felgi 16

 

Sprawdzę dokładnie jutro, ale z tego co kojarzę to właśnie takiej jak napisałeś, a 15 mam felgi stalowe + opony zimowe, a z tego względu chciałbym 16 bo zapas w kole jest 16 (ale też to jutro sprawdzę), poza tym chyba na 16 mimo iż to stalowa felga będzie ładniej się prezentował niż na 15....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koła zimowe:

195/65R15 M+S

zapas:

205/55R16

 

oto moje kółka póki co, a przymierzam się do 16" (lub 15 jeśli będzie to też jakieś wyjście) niestety na stalowych felgach ;/

proszę o jakieś doradztwo w tej kwestii, rozmiar, marka, model opony itp.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz dwa rozmiary opon fabrycznie nawlekanych w Astrze H :)

 

auto na felgach 16" proporcjonalniej wygląda faktycznie - w Twojej sytuacji jeden zasadniczy minus występuje - zakup kompletu felg 16" (nawet stalówek) plus opony to kwota dość spora - chyba że ktoś lubi eksperymentować z używankami ...

komplet opon 16" ze średniej półki około 1000 zł + felgi stalówki 16" co najmniej kilkaset.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to masz dwa rozmiary opon fabrycznie nawlekanych w Astrze H :)

 

auto na felgach 16" proporcjonalniej wygląda faktycznie - w Twojej sytuacji jeden zasadniczy minus występuje - zakup kompletu felg 16" (nawet stalówek) plus opony to kwota dość spora - chyba że ktoś lubi eksperymentować z używankami ...

komplet opon 16" ze średniej półki około 1000 zł + felgi stalówki 16" co najmniej kilkaset.

 

 

a jeśli już zdecyduję się na 16" to jaki profil? kupić takie jaki mam zapas?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności