Skocz do zawartości

Astra III - wyświetlacz i klimatyzacja - rodzaje


Gość kabzior

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

intensywnie szukam ostatnimi czasy do zakupu Opla Astra III, silnik benzynowy 1,6 albo jak się trafi 1,8, z roku mniej więcej 2007, 2008, może 2009.

Na forum znalazłem mnóstwo odpowiedzi na pytania które miałem, rozwiałem wiele wątpliwości, ale chciałbym upewnić się jeszcze do jednej rzeczy, mianowicie - wyświetlacz i klimatyzacja.

Udało mi się znaleźć i wyczytać na forum, że istnieją wyświetlacze TID, BID, GID i i CID. Jak domyślam się, CID będzie tylko w wersjach z nawigacją, marne szanse żebym taką trafił. Nie udało mi się natomiast znaleźć informacji czym dokładnie różnią się TID, BID i GID. TID jak znalazłem nie ma nawet informacji o średnim spalaniu itd. Podejrzewam też, że rodzaj wyświetlacza jest jakoś powiązany z klimatyzacją (manualna, klimatronic), ale nie wiem dokładnie jak.

Czy dobrze wiem, że pokrętła z cyferkami 1,2,3,4 to klimatyzacja manualna a bez cyferek to klimatronik?

Czy ktoś byłby tak miły i napisał pokrótce czym się różnią te wyświetlacze (jakie dodatkowe funkcje), albo podał miejsce w którym znajdę opis?

Auta które do tej pory oglądałem myślę że miały TID albo BID, wydaje mi się że GID nie widziałem (CID na pewno nie widziałem).

 

z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc,

pozdrawiam,

kabzior

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć...

 

Rodzaje wyświetlaczy w Astrze H:

 

http://img413.imageshack.us/i/diagnosticsorgukdisplay.jpg/

 

Czy dobrze wiem, że pokrętła z cyferkami 1,2,3,4 to klimatyzacja manualna a bez cyferek to klimatronik?

 

Tak, dokładnie masz rację

 

 

Podstawową różnicą tych wyświetlaczy są informacje i wskazania jakie pokazują.

 

Najsłabszym wyświetlaczem jest TID (Triple Info Display) - nie wyświetla nic po za datą, godziną i stacją radiową.

 

Kolejny trochę lepszy jest BID (Board Info Display) - jego możliwości są już większe bo po za wyświetlaniem daty, godziny, stacji radiowych ma możliwość wyświetlania zasięgu jaki możemy jeszcze pokonać oraz spalania chwilowego.

 

Natomiast wyświetlacz GID (Grafic Info Display) jest już wyświetlaczem najbardziej godnym polecenia gdyż jego możliwości są naprawdę bardzo duże ma możliwości poprzednich dwóch wyświetlaczy, wyświetla komunikaty komputera pokładowego, klimatyzacji (dostępny tylko z klimatronikiem) do tego obsługuje moduł telefonu komórkowego.

 

Wyświetlacz CID (Colour Info Display) jak sama nazwa mówi - kolorowy. Nie ma co ukrywać najlepszy wyświetlacz niestety mało popularny. Posiada wszystkie możliwe funkcje + funkcja nawigacji... Oraz z dobrym radiem jest możliwość oglądania filmów :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj slabo szukales... wszystko jest na forum, lacznie ze zdjeciami...

CID kolorowy

GID bursztynowy, monochromatyczny, najbardziej rozbudowany

BID j/w ale prostszy

TID j/w ale najprostszy z mozliwych...

navi bylo z CID i z GID ale nie napalaj sie na nawigacje... ;)

rodzaj wyswietlacza jest zwiazany z wersja, zarowno radia jak i dodatkowego wyposazenia, klimatyzacja tez swoje 3 grosze daje...

a ja w ogloszeniach widzialem przede wszystkim CID i GID...rzadziej reszte

 

poza tym ten temat jest dobry do dzialu porad kupujacego opla

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi i wskazówki.

Załączone zdjęcie znalazłem już wcześniej na forum :)

Nie napalam się na nawigację, nie biorę jej pod uwagę raczej wcale. Doszedłem że trzeba raczej unikać TID, czyli wychodzi że do wyboru będzie GID / BID.

Jakie są przesłanki co do występowania konkretnego wyświetlacza w danym modelu? Czy na przykład jest tak, że każdy klimatronik będzie miał GID? Czy też po wersji radia to się poznaje?

Mnie się wydaje że obok TID we wszystkich oglądanych autach spotykam BID. Na przykład, to auto:

http://otomoto.pl/opel-astra-krajowy-serwisowany-C16901219.html

ma BID czy GID?

 

kabzior

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Astra ma GID

 

Jakie są przesłanki co do występowania konkretnego wyświetlacza w danym modelu?

 

Klimatyzacja, jeśli jest klimatronik to zawsze występuje GID przy zwykłej manualnej klimatyzacji jest BID lub TID

 

Z czego TID występuje przy zwykłym radiu bez mp3

 

Aczkolwiek przy wersji samochodu z klimatronikiem występuje radio CD 30 mp3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta Astra ma GID

 

Klimatyzacja, jeśli jest klimatronik to zawsze występuje GID przy zwykłej manualnej klimatyzacji jest BID lub TID

 

Z czego TID występuje przy zwykłym radiu bez mp3

 

Aczkolwiek przy wersji samochodu z klimatronikiem występuje radio CD 30 mp3

 

Teraz wszystko już jest dla mnie jasne, dziękuję Wam wszystkim serdecznie za pomoc.

 

kabzior

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności