Skocz do zawartości

Jakiej firmy opony kupic 205/55R16 "letnie"


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

Gość speedybike

A jakie oponki do mojego silnika?

Mam teraz felgi 13", myslałem o 14'', ale to wiąże się z zakupem felg ( no inaczej się nie da;p ) więc wolałbym 13", same opony.

Szukać opon pod 13" (jakie polecacie -TANIE) czy uderzać w 14"

 

Jeżdżę glównie ok 8km poza miastem z 5km po obrzerzach.Centrum rzadko, raz w roku większy wypad autostradą :)No i parę letnich wypadów nad jezioro :roll:

Rocznie wychodzi ok 10.000 km.max.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Ja mam w Corsie 14 i mówią, że minimalne ładnie się prezentujące to 15", więc co dopiero astra :roll: Jak zmieniasz już opony to i wrzuć większą felgę alu 15". Ja też muszę kupić opony na sezon letni i na pewno będą to Uniroyal'e. Doskonałe deszczowe opony a klimat w naszym kraju powoduje, że świetnie zdają egzamin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wiosne planuje wymienic tynie opony w Astrze II diesel 1,7 TD wersja 3 drzwi

W przodzie Mam dwie pół roczne opony Kleber 15 195/60 co poprzedni własciciel załozyl a z tyłu jakies inne rowniez taki sam rozmiar ale juz sa do wymiany. Chcialbym was spytac jakie proponujecie oponki aby kupic i zalozyc do tylu ? Czy rowniez kleber zalozyc do tylu czy jakies inne...?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chcialbym sie dołączyć. Mam zamiar kupić oponki na wiosnę a będą to napewno UNIROYAL Rain sport 195/45/R16 bo takie mam felgi. Jeżeli chodzi o te opony to są sprawdzone dobrze się trzymają drogi a zwłaszcza na deszczu. Wiem bo mój kolega ich uzywa do ścigania się na 1/4 mili i nie tylko. :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja osobiście polecam oponki Goodyear EFFICIENTGRIP. Mam je w astrze i według mnie super się sprawdzają :drunk: Bardzo dobrze trzymają w zakrętach i super się zachowują na suchym jak i na mokrym, również przy dużych prędkościach :drunk: . Dodam, że odkąd mam te oponki to ABS się wcale lub dużo później załącza niż na poprzednich oponach. I oto chodzi :drunk:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam486, i pozostali - przeczytajcie to http://forum.opel24.com/oponki-na-lato-vt29943,27.htm#279110 i to http://forum.opel24.com/jakie-opony-kupic-astra-zima-2008-vt42336,54.htm#274343

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem o tym przy kupowaniu opon. Ale ta wada chyba dotyczy tylko opon Goodyear EfficientGrip 205/55 R16 91W. bo tylko w tym rozmiarze słyszałem, że są problemy z tą oponą. Ja mam w astrze Goodyear EFFICIENTGRIP 185/60R14 82 H i naprawdę nie miałem żadnego problemu z prawidłowym wyważeniem opon ;) Dodam,że opony kupowałem w sklepie który ma warsztat samochodowy więc od razu miałem sprawdzane i zakładane oponki :drunk: A i co do prowadzenia się opony na mokrym to nie zgodzę się, że tylko dobrze się prowadzą do 100km/h bo nie raz nie dwa jeździłem z tymi oponkami w deszczu 170km/h i bardzo dobrze odprowadzały wodę i nie czuć było żadnego myszkowania auta a i hamować hamowały bardzo dobrze ;) Ale mówię inaczej zachowuję sie opona z danym rozmiarem a inaczej z innym tym bardziej na dwóch różnych rodzajach auta :drunk: Ty kicaj widzę masz Zafirę diesel więc może dla tej opony istotny fakt ma też cieżar auta, który jest znacznie większy niż mojej astry. Ale mówie jesli chodzi o konkretnie mój przypadek :drunk: to złego słowa na tą oponę nie powiem ale być może ciężki samochód i duże koło i już tak kolorowo nie jest :drunk: Niech się może ktoś inny wypowie co ma astrę z takim rozmiarem opon jak ja i wtedy zobaczymy ??? Dodam jeszcze, że ja mam datę produkcji opon (DOT): 0409 a kraj produkcji tez Francja. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności