Skocz do zawartości

Jakiej firmy opony kupic 205/55R16 "letnie"


Gość speedybike

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

I ja dorzucę swoje 3 grosze.

 

Motoryzacją interesuję się od kilkunastu lat. Przeczytałem w tym czasie dziesiątki testów opon i co do ich wiarygodności zachowałabym pewną dozę ostrożności. Nie rzadko testy te są "sponsorowane" - tzn. test zleca firma X i płaci za artykuł oraz niezbędne zaplecze do przygotwania testów. Rzecz jasna nie jest to żadna filantropia - dobrze byłoby, aby firma zlecająca test zajęła w nim "odpowiednie miejsce". Nie jestem gołosłowny - mój kolega pracuje w jednym z dwóch najbardziej popularnych tygodników motoryzacyjnych (celowo nie podaję nazwy). Reasumując - na testy radzę patrzeć z lekkim przymróżeniem oka.

 

Niemniej jednak od lat zauwazyłęm tę samą tendecję:

 

- Continetal - moim zdaniem bezapelacyjnie najlepsza marka opon (jedyne do czego można się przyczepić to hamowanie na mokro - reszta wzorowa)

- Goodyear - w wiekszości ustępuej Continetalowi nieznacznie (a jeśli chodiz np o zimówki ULTRA GRIP 7 nawet przewyższa WINTER Contact Continetala)

- Michelin - opony zdecydowanie nie warte swojej ceny (tzn są dobre, ale za te pieniądze należy oczekiwać dużo lepszych właściwości i parametrów)

- Brigdestone - marka, która zrobiła niesamowity postęp jeśłi chodzi i jakosć na przestrzeni ostatniej dekady (np. zimowy BLIZZAK jest rewelacyjny)

- Firestone - odpuściłbym sobie, miewają kłopoty z jakością (zdarzały sie modele opon, które miały jakieś wady i wycofno je ze sprzedaży i produkcji, nazwy modelu nie pamiętam)

- Nokian - marka, która zrobiła bardzo duży postęp, ale za postępem poszła też znaczna podwyżka cen tych opon (moim zdaniem troche strzał w kolano ze strony producenta, bo często cenę usprawiedliwa też prestiż marki, a tego ostatniego Nokianowi nieco brakuje)

- Pirelli - bardzo dobre opony, dużo dobrego słyszłem o ich najnowszym produkcie, chyba Cinturato się nazywa)

- Dunlop - jak za te pieniądze są lepsze opony, choc nie mówię, ze są złe

- Barum - moim skromny zdaniem bezapelacyjny lider klasy budżetowej

- Fulda - oferuje niemal to samo co Barum, ale za nieco wieksze pieniądze, a jak mawiali starożytni Ślązacy - jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać

- Kormoran / Dębico - oj... jeszcze sporo muszą się nauczyc, gorsze opony robią chyba tylko Chińczycy

 

Jest jeszcze sporo marek o ciekawej historii np. Kumho (montowane na pierwszy montaż do Lanosów były tak fatalne, że pierwszy wydatek jaki czekał właścieciela po zakupie Daewoo było ubezpieczenie, a drugi... opony :), obecnie Kumho robi nie najgorsze opony, dobra alterntywa dla drogich opon do klasy SUV, ale ich cena wydaje mi sie nieco groteskowa... troche pokory PANIE PRODUCENCIE!!!!).

 

Ale wracajac do klu tematu: jeśli cena u Ciebie nie gra roli to tylko Continetal. Jeśli chcesz mieć bardzo dobre opony za nieco tańsze pieniadze to Pirelli Cinturato (choć widzę, że ich cena strasznie szybko rośnie), a jeśl klasa budżetowa to tylko i wyłącznie Barum.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kormoran / Dębico - oj... jeszcze sporo muszą się nauczyc, gorsze opony robią chyba tylko Chińczycy

Dębica jest wykupiona przez Goodyeara, a niektóre opony (np Dębica Navigator 2) to dokładnie ta sama opona co Goodyear Vector 3, z tym że tańsza bo odlane jest logo Dębicy a nie GY :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tylko czemu polskie firmy odpadly w przedbiegach megatestu opon przeprowadzonego przez Autobild?

nie wspomne ze dla niemcow Debica to <no name> - porownuja z chinczykami, choc parametry o niebo lepsze od tychze...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności