Skocz do zawartości

Dymienie silnika - wstępna diagnoza proszę o pomoc


Gość Starlight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Od niedawna poruszam się Opelkiem Corsą z silniczkiem 1.0 12v

Zasadniczo auto sprawuje się dobrze ale niestety niepokoi mnie bardzo jedna sprawa - SILNIK

Gdy zrobiło się cieplej wyraźnie zauważyłem że zostawiam za sobą przy ruszaniu po postoju na światłach niebieskawy dymek.Dało się też wyczuć smród palonego oleju gdy wjeżdżam samochodem do garażu.

Wymieniłem olej i obserwuję samochód

Po przejechaniu 300 km nie zauważyłem ubytku oleju.Po otwarciu korka wlewu lub uniesieniu bagnetu miarki nie czuć żadnych przedmuchów.Nie ubywa płynu.Silnik działa normalnie nie przerywa nie szarpie

Dymienie jednak pojawia się.Właściwie w dwóch momentach przy ruszaniu po chwilowym postoju oraz przy wyrzuceniu na luz po dłuższej jeździe z stałą prędkością.

Uszczelniacze?Pierścienie?A może jeszcze coś innego?

Do tej pory jeździłem dieslami a ostatnią benzynówkę miałem jeszcze w epoce Polonezów

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Niedawno miałem identyczny problem tyle że jest to Corsa B 1.0 X10XE, aczkolwiek są to chyba identyczne jednostki. Niestety dymienie na niebiesko jest objawem spalania oleju, prawdopodobnie czeka cię wymiana pierścieni i uszczelniaczy zaworowych a także wymiana kilku uszczelek w tym głowicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup nowego/innego silnika niekoniecznie jest dobrym pomysłem, po jakimś czasie może się okazać iż zakupiony silnik jest w gorszym stanie niż poprzedni... Remont to koszt ok tysiąca złotych i masz pewność czym jeździsz, decyzje oczywiście podejmiesz sam ale zastanów się dobrze. Na razie nie ma co gdybać, potrzebna jest wizyta u mechanika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więęc tak.I uszczelniacze i pierścienie.

Podobno jeszcze kompletna dętka ten silnik nie jest.Macher radzi aby jeszcze trochę nim pojeździć bo spokojnie jeszcze trochę wytrzyma no chyba,że mnie pali kasa w kieszeni...Oczywiście wybór pomiędzy robieniem tego co mam a kupnem innego bloku...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie płynu nie ubywa.Tak jak się jedzie ze stałą prędkością albo często miesza biegami jest ok najgorzej po dłuższej prostej po redukcji wtedy leci widoczny w lusterku wstecznym błękitny obłok :( Ale tak czy inaczej dramatyzować nie ma co.Jeszcze trochę tak pojeżdżę i rozejrzę jak uzbieram trochę kasy za nowym blokiem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności