Skocz do zawartości

Vectra C - Wspomaganie i jego brak


Gość heniek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawdziłem auto po nocce

cóż mogę dodać

- ślizganie paska nie występuje

- parametry j.w.

promienie skrętu, pobierane prądy itd.

widoczne, w trakcie ruchu kierą widoczna praca podzespołów

- oliwa jest

- kontrolka sprawna nie dała znaku nieprawidłowości działania układu

- błędów układu brak

i co najgorsze akurat wtedy wspomaganie również występowało

choć w trakcie jazdy próbnej dawało się chwilami odczuć jakby delikatnie

coś troszeczkę blokowało i ciut większą siłę na kierownicę trzeba przyłożyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

przypomnialo mi sie - sprawdz dynamicznie akumulator.

u mnie byly podobne objawy z ladowaniem - werdykt: padniety akku. woec moze u ciebie przez analogie da sie podciagnac przypadek, zakladajac ze akku jest jeszcze bardziej padniety niz moj.. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli tyczy alternatora/opóźnionego początku ładowania - to samo zachowanie zauważyłem również w innych modelach z elektrycznym wspomaganiem

choćby Zafira B jak i Astra jakaś tam.

 

Natomiast jeśli chodzi o zagadnienie główne czyli chwilowe braki wspomagania - tu problem tkwił prawdopodobnie z zacieraniem/łapaniem wilgoci przez krzyżak ukł. kierowniczego

Po zapsikaniu w/w elementu - problem od dłuższego czasu już nie występuje :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witajcie.Ja mam takie zapytanie w mojej Vectrze C 1.8 zbiorniczek z olejem wspomagania jest między blokiem silnika a kabiną.Jak odkręcam nakrętkę jest na niej bagnet ale nie ma na nim skali.Jak bagnet w tym oleju powinien byc zamoczony ? Bo nie wiem czy mam dobrze olej czy nie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

Podczepiam się pod temat. Mam problem ze wspomaganiem, mianowicie od kilku dni strasznie ciężko kręci się kierownicą. Żadne checki ani kontrolki informujące o błędzie się nie pojawiają. Wydaję mi się, że usterka powstała podczas jazdy.

Moje pytanie jest takie: Gdzie w pierwszej kolejności szukać przyczyny? Co może być uszkodzone?

Czy jeśli podjadę na komputer to pokaże mi co może być nie tak?

Czy alternator i akumulator mogą mieć wpływ na to (akumulator na pewno mam do wymiany), alterek z tego co mi mechanior mówił słabo już ładuje (poniżej 13).

Nie chcę od razu wymieniać pompy wspomagania czy maglownicy w ciemno.

 

Proszę o podpowiedź

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy alternator i akumulator mogą mieć wpływ na to (akumulator na pewno mam do wymiany), alterek z tego co mi mechanior mówił słabo już ładuje (poniżej 13).

 

Zajmij się tym na początek to się dowiesz czy to to.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy może być to bezpośrednią przyczyną awarii wspomagania kierownicy? Może ktoś spotkał się z takim przypadkiem u siebie?

Czy na komputerze pokaże jakiś błąd? Aż się boję myśleć o kosztach jeśli będę musiał wszystko powymieniać :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

mam bardzo duzy problem ze wspomaganiem VC 2.2 benzyna + lpg (155). od kilku miesięcy szwankuje wspomaganie. Ale gdy 3tygodnie temu nei dalo się samochodu ruszyc i jechałem 25km bez wspomagania, bo musialem jechać do pracy (zadzwoniłem do mojego mechanika, powiedzial zebym jechal bo w trakcie jazdy pompa się powinna wlaczyc. Stalo się tak ale dopiero po 25km...). Byłem już u kilku mechanikow i padly rozne opinie. Pierwszy z nich skierowal mnie do swojego znajomego elektryka twierdzac, iż jest to alternator. Gdy pojechałem do 2 mechanika, nie miałem samochodu przez 2tyg... podpinal do komputerka vectre i stwierdził, ze jest problem z napięciem i pompa jest do wymiany. Zgodzilem się na pompe regenerowana szacowal koszt pompy ok 400zl, natomiast po 2 tyg odezwal się z placzacym glosem, ze niestety on mi nie będzie już w stanie pomoc bo jak tak dalej pojdzie to pojdzie z torbami na moim samochodzie. Chyba, ze sam kupie sobie na wlasna reke pompe i on mi ja zalozy dlatego, ze kupil i zamontowal 2 pompy i żadna nie pomogla... Pierwsza pompa siadla praktycznie od razu, druga pompa dzialala niewiele dluzej i powiedział mi, ze ma problemy z gwarancja rozruchowa od sprzedających ale ma nadzieje ze w końcu mu to uznaja, bo będzie stratny 800zl + robocizna, która mu się ''powinna'' nalezec. Pytalem się ile policzy mi za naprawę, ale gościu był naprawdę uczciwy i powiedział, ze nic nie chce nawet za olej, który uzupelnial przy każdej pompie, jedyny plus. Podziekowalem za pomoc ale wciąż mam samochod niesprawny. Pojechalem do trzeciego mechanika 2yg. temu z b.dobra opinia, grzebal przy vectruni i powiedział, ze pompa jest nieszczelna i wycieka olej (to już 3teoria). Nie wiem co robic :?:?? Proszę pomóżcie.... przy kazdym wlaczeniu samochodu pompa nie działa, wlacza się roznie, po 3/5/10/50 sekundach czasem nawet po kilku minutach. Kupic nowa pompe to jest ogromny koszt.... :/ a skoro 2 pompy regenerowane nie daly rady... może ten mechanik kupowal jakiś szajs :?: Chyba, ze 3mechanik sprobuje mi uszczelnić pompe (jeżeli się da??).Nie wiem co mam robic:( proszę o pomoc. Widzialem post emka607 bardzo pomocny, bo zakladalem gaz niecale 3miesiace temu, ale z tego co pamiętam, to wspomaganie już robilo kłopoty kilka razy wcześniej, natomiast na pewno nie w takim stopniu jak w tej chwili sad.png

Edytowane przez wolter03
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności