Skocz do zawartości

Vectra C - Wspomaganie i jego brak


Gość heniek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Live4ever

Ma ktoś namiary na sprawdzony warsztat zajmujący się regeneracją pomp wspomagania. Kożystałem z usług pewnej firmy z Krakowa, dwie pompy przysłane, dwie działały po 30 minut. Samochód stoi już kilka tygodni więc proszę Was o pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość cezariusz11

Kolego podobne problemy występują we Fiatach Cromach, pomaga wyczyszczenie styków zasilania od pompy stawiam, że w Vectrach C jest podobnie a wymiana pompy to duże naciągnięcie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć, odświeżę trochę kotleta. Jakiś czas temu zaczelo mi się wydawać, że wspomaganie ciężej chodzi ale nie zwrocilem na to specjalnej uwagi. Teraz to jest tragedia rano jak jadę do pracy to co pół obrotu kierownicy raz się włącza raz nie jest to strasznie uciazliwe i niebezpieczne. Mozecie powiedzieć od czego zacząć?

 

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, odświeżę trochę kotleta. Jakiś czas temu zaczelo mi się wydawać, że wspomaganie ciężej chodzi ale nie zwrocilem na to specjalnej uwagi. Teraz to jest tragedia rano jak jadę do pracy to co pół obrotu kierownicy raz się włącza raz nie jest to strasznie uciazliwe i niebezpieczne. Mozecie powiedzieć od czego zacząć?

 

Od sprawdzenia krzyżaka w kolumnie kierowniczej.

 

--

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymontować łącznik w kolumnie kierowniczej z dwoma przegubami Cardana

i sprawdzić krzyżaki. Mają pracować w pełnym zakresie bez żadnych oporów.

 

--

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Mam problem ze wspomaganiem podczas jazdy czuje leki opór na kierownicy czasami odczuwam lekkie zamulanie

po czym jakby kierownica przeskoczyła niema przy tym żadnych dźwięków.

Objawy te głownie występują podczas skrętu i wyprostowywania kierownicy występują tez podczas lekkich ruchów (np.zmiana pasa ruchu )

 

 

 

Pomożecie ?
Jakieś sugestie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze wspomaganiem podczas jazdy czuje leki opór na kierownicy czasami odczuwam lekkie zamulanie

po czym jakby kierownica przeskoczyła niema przy tym żadnych dźwięków.

Objawy te głownie występują podczas skrętu i wyprostowywania kierownicy występują tez podczas lekkich ruchów (np.zmiana pasa ruchu )

 

Sugestie masz powyżej.

Krzyżaki sprawdzone ?

 

--

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam. Mój problem jest chyba wyjątkowy. Otóż w poniedziałek 12.09.br. padła mi pompa, wymieniłem na używaną i myślałem że będzie okej ale niestety nie jest. Stara pompa się spaliła, była woda no i to chyba zadecydowało o jej spaleniu. do sedna sprawy. Po wymianie wspomaganie dalej nie działa i nie działa tempomat na komputerze błąd u2139 - brak komunikacji... i tu mam pytanie do was. Czy jest możliwe aby pompa pocięgla za sobą cim-a?

 

Pacjent to Vectra C 2.0 Dti 2004r przebieg na liczniku to 230 tyś ale jaki jest rzeczywisty to nikt nie wie oprócz handlarza .

 

 

 

 

********************

Napięcia sie zgadzają na can-ie sa dwa po 2.50 tak około i trzeci pin to 12 z aku. pompa chodzi około jednej minuty. po czym jest cisza. nawet jak pompa chodzi to i tak nie ma wspomagania.

Edytowane przez Mirko22

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość dajmos22444

Witam, potrzebuję pomocy. Mam problem w oplu vectrze c 2005r. 1,9cdti lift. Któregoś dnia nagle przestało mi działąć wspomaganie kierownicy( zapaliła się kontrolka kierownica z wykrzyknikiem) dałem do mechanika po czym stwierdził, żę jest uszkodzony czujnik wspomagania w pompie i trzeba wymienić pompę. Znalazł używaną pompe i z powrotem było wspomaganie..do czasu... Po 2 tygodniach znów się zapaliła kontrolka i brak wspomagania...choć teraz trochę lepiej skręca niż ostatnio. Dzwoniłem do mechanika on mówi,że znowu pompa do wymiany. Moje pytanie czy to oby na pewno znów się to samo stało co z tamtą pompą? ktoś z was miał podobną sytuację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności