Skocz do zawartości

woda spod sprzęgła


Gość Niedźwiedź

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Niedźwiedź

Mam dość ciekawe zjawisko w autku i nie powiem, że dość męczące. Ilekroć pada deszcz ja mam w aucie pełno wody.

Na początku były to niewielkie mokre plamy na wycieraczce kierowcy. A teraz gdy tylko wcisnę sprzęgło woda się dosłownie leje do środka ???

A że deszczu nam nie brakuje, a co dopiero jesienią to nie powiem, że szlag mnie zaczyna trafiać.

Tym bardziej, że będąc u mechanika poprosiłam o wyeliminowanie tej przypadłości. Zostały oczyszczone kanały odprowadzające wodę, wynieniony filtr przeciwpyłkowy, oczyszczona z liści karata pod szybą i pan twierdzi, że nie ma prawda tam nic lecieć.

A leci!??????

Dodam, że na 100% jest to woda deszczowa a nie żaden inny płyn.

Czy ktoś mam jakiś pomysł jak się do tego zabrać? Wolałabym nie odgrzybiać auta... :/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zobaczymy na zlocie.

Witam koleż:lol:!! do tego czasu to może być jeszcze wiele zjawisk atmosferycznych :D więc z mojego doświadczenia kilku samochdów wiem jaki to jest kłopotliwy problem bo mnie też lało ale się z tym uporałem najważniejsze zlokalizować przeciek! .A może być wiele nieszczelności kóre to następuja w czasie eksploatacji i są to :pod tapicerką zaznaczam nie pod dywanikiem są odpływowe zaslepki które mogą wypasć. i woda leci w czasie jazdy po kałżach , następnie uszczelki drzwi pęknięte lub zdeformowane , uszczelka szyby. Szyba jest wklejana ale istnieje taka ewentualnośc bo może pęknąć klej i się saczy , ponadto dzwigając maskę po bokach na podszybiu woda powinna spływac a nie stać co swiadczyłoby o zapchanym odplywie i woda dostaje się do wewnątrz po nadkolu. Jezeli jest możliwosc zamknięcia sie w sam. a mamy dostęp do wody z wężem i drugiej osoby to szybko zlokalizujemy tą mokrą usterkę ??? życzę dobrej zabawy wraz z ustaleniem przecieku :jupi:;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

ja37, obawiam się że do zlotu do szybciej mnie diabli wezmą lub zgnije mi tapicerka

 

brzoza, wielkie dzięki za całą listę ???

ale:

"pod tapicerką zaznaczam nie pod dywanikiem są odpływowe zaslepki które mogą wypasć" - hmmm może i masz rację tego jeszcze nie sprawdzałam

 

"woda leci w czasie jazdy po kałżach" - woda zbiera się głownie podczas postoj a następnie jednorazowo wypływa spod sprzęgła do środka

 

"następnie uszczelki drzwi pęknięte lub zdeformowane" - nie ma takiej opcji ;)

 

"uszczelka szyby. Szyba jest wklejana ale istnieje taka ewentualnośc bo może pęknąć klej i się saczy" - jak wyżej, nie ma takiej opcji :D

 

"ponadto dzwigając maskę po bokach na podszybiu woda powinna spływac a nie stać co swiadczyłoby o zapchanym odplywie i woda dostaje się do wewnątrz po nadkolu" - jak już wspomniałam te odpływy były rozbierane i czyszczone więc powinno przestać gdyby były zapchane ale tu leci za każdym razem więcej :lol: czyli jakby woda zbierała się w większych ilościach... gdzieś... a ja własnie nie mogę znaleźć jej źródełka ???

I obawiam się że ta opcja z wężem raczej nie jest do zrealizowania, brak węża :jupi:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Misiu, polej wiadrem przednią szybę i otwórz maskę.

Zobaczysz, gdzie stoi woda i tak zobaczysz, w którym miejscu może lecieć do środka.

U mnie prawie na każdym skrzyżowaniu stoją zmywacze dbający o to aby nam było lepiej widziec za skromna opłatą poleją ten samochód że usterka napewno się odnajdzie w czasie diagnozy można posłuchać deszczowej piosenki . ;) :sunny:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

ja37, dzieki za radę - spróbuję i tak może uda mi się odkryć skąd ta woda leci :D

 

brzoza, I alway singing in the rain... bo co począć w takie lato ;) a zmywaczy szyb u nas nie ma

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

moze uszczelka pod filtrem wlotu powietrza , ta pod szyba na srodku jest nieszczelna proponuje to sprawdzic....odkrec podszybie, sciagnij plastikowe ochronki i juz jestes... powodzenia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Niedźwiedź

likoss, dzięki za radę... ktoś mi już kiedyś coś tłumaczył o jakieś uszczelce ale ja chyba nie bardzo wiem gdzie wetkąć dzioba :D

Miałam to zrobić przed zlotem ale coś mi nie idzie chyba jednak ja37 będzie miała małą fuchę ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności