Skocz do zawartości

Zestaw naprawczy pompy hamulcowej, korektory siły hamowania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze!

 

Chcę naprawić w swoim Kadziu 1.4S pompę hamulcową, bo zaczęła przepuszczać po wymianie płynu hamulcowego i hamowanie jest kiepskie i nie raz dziwne(?)

Nie mogę jednak dotrzeć jaki mam typ pompy bo z tego co się zorientowałem są typy, Delco 20,6mm i ATE 22,2mm, wg sklepu InterCars właśnie takie są zestawy naprawcze do mojego Kadecika, zacząłem szukać na pompie jakichś informacji no i coś nie mogę się dopatrzeć, dodaję fotki mojej pompy:

25042011009.th.jpg

 

a to pompa od spodu

 

25042011008.th.jpg

 

Nie mogę się tam nic doczytać, te cyferki nic mi nie mówią.

 

Druga sprawa dotyczy chyba korektorów hamowania, po wymianie przewodu hamulcowego tylnego, czasem blokuje mi się tylne koło właśni te w którym wymieniłem przewód a przednie nic, jest niebezpiecznie, raz mnie zarzuciło na zakręcie dupą, co z tym począć?

 

Dzięki za odpowiedzi:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość lukasnarloch1

Masz pompę Delco, mam taką samą i również musiałem użyć zestawu naprawczego. Co do korektorów siły hamowania, mogą być one zabrudzone i się blokować musiałbyś to rozebrać i sprawdzić. Jeżeli nie poskutkuje kupić korektory bądź ze szrotu, bądź też ze sklepu :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hakirim

Masz pompę Delco, mam taką samą i również musiałem użyć zestawu naprawczego. Co do korektorów siły hamowania, mogą być one zabrudzone i się blokować musiałbyś to rozebrać i sprawdzić. Jeżeli nie poskutkuje kupić korektory bądź ze szrotu, bądź też ze sklepu :D

 

O widzisz i jak skutecznośc tego zestawu naprawczego? Kupowałeś jakiś lepszy czy po prostu taki jaki ci dali? Co do korektorów na razie orientowałem się w internecie i na allegro to ich cena nie jest zadawalająca, czy mógłbyś przybliżyc za ile takie sprawiłeś?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

Skuteczność pompy po "remoncie" zadowalająca, wszystkie gumki, uszczelki wymienione i można wyczuć różnicę w hamowaniu. Razem z pompą robiłem regenerację zacisków (czyszczenie i wymiana wszystkich gumek, osłon na prowadniczki). Korektorów hamowania nie wymieniałem, więc nie orientuję się zbytnio za ile można je kupić. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hakirim

Spoko, rozumiem, a na co trzeba zwrócic uwagę przy naprawianiu pompki? Co jest najważniejsze, bo nigdy tego nie robiłem. Korektory na początek spróbuję przeczyści :)Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasnarloch1

musisz uważać żeby założyć wszystko nowe tak jak było stare:) to tyle :D to mimo wszystko bardzo proste :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hakirim

musisz uważać żeby założyć wszystko nowe tak jak było stare:) to tyle :D to mimo wszystko bardzo proste :D

 

Okej dzięki dam zna o skutkach naprawy :D Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności