Skocz do zawartości

Słaby odbiór stacji radiowych


Gość bryza

Rekomendowane odpowiedzi

WITAM.Od nie dawna jestem szczęśliwym posiadaczem Astry III i mam problem z odbieraniem radia.Radio (CD 30) słabo odbiera i szumi ciężko wyszukuje stacje a jak już jakąś znajdzie to szumi.Wyciągnołem radio z szuflady i sprawdziłem kabel antenowy czy siedzi na swoim miejscu ale wygląda OK.Po wyciągnięci kabla z radia i wsadzeniu zwykłego kabelka w miejsce anteny radio gra super łapie wszystkie stacje i gra elegancko a gdy ponownie podłączam antenę to szumi i jest lipa.I nie wiem co teraz robic .W szufladzie kabel antenowy jest krótki i wchodzi w wiązke kabli i tam ginie nie ma możliwości sprawdzenia całego kabla antenowego.Ściągnełem też kawałek podsufitki pod anteną ale tam też wygląda OK.Czy to wina kabla antenowego a może wzmacniacza i gdzie ten wzmacniacz jest a może to wina radia.Proszę o pomoc bo nie potrafię jeżdzic bez radia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Gość Kacper

Ściągnełem też kawałek podsufitki pod anteną ale tam też wygląda OK

Wzrokowo to raczej nie stwierdzisz czy dochodzi napięcie do wzmacniacza antenowego. :rolleyes:

 

Jeśli radio gra dobrze na kawałku kabla zamiast anteny, to wina ewidentna w instalacji antenowej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to co mam teraz robic, jak mam sprawdzic te napięcie zmacniacza i jak mogę sprawdzic tą instalacje antenową.I gdzie jest wzmacniacz anteny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kacper

Wzmacniacz powinien być w podstawce anteny. Jak odchylasz podsufitkę to powinieneś zobaczyć jeden grubszy kabel sygnałowy i cieńszy zasilający.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzesiek1

jak mam sprawdzic te napięcie zmacniacza i jak mogę sprawdzic tą instalacje antenową

Czyli masz zerowe pojęcie o prądach, proponuję udać się do elektronika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

A możecie mi powiedzieć jak się dobrać do kabla antenowego w radiu? co trzeba rozebrać żeby do niego dojść? i jak rozebrać podsufitkę żeby się dostać do wzmacniacza?

mam ten sam problem, radio prawie nie odbiera. nie chce kombinować i rozbierać za dużo niepotrzebnie.

 

Szykuję się w długą trasę i chciałbym to jeszcze przed wyjazdem uruchomić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Witajcie. Od pewnego czasu mam problemy z odbiorem sygnału radiowego. W sumie zauważyłem to nie tylko w moim aucie. Czy można dokupić jakiś dodatkowy wzmacniacz do anteny lub po prostu kupić inną antenę. W mojej Corsie C nie mam za długiej anteny, więc może to jest przyczyną ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności