Skocz do zawartości

Słaby odbiór stacji radiowych


Gość bryza

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

W sumie zauważyłem to nie tylko w moim aucie

Co miałeś na myśli ? Inni kierowcy maja podobny problem co mogłoby sugerować że nadajniki maja slaby zasięg ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 23
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Co miałeś na myśli ? Inni kierowcy maja podobny problem co mogłoby sugerować że nadajniki maja slaby zasięg ?

 

Jadąc do większego miasta jest okej, ale w mojej okolicy jest problem z sygnałem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie, dołączę się do tematu. Corsa C 2002, jak kupiłem miała nieoryginalne radio kasetowe typu bazar. Natychmiast to padło wymieniłem, bo praktycznie nie grało. Wybór padł na Pioneer DEH-2400UB. Kostki ISO się zgadzały, odpadło przerabianie wyświetlacza, bo pokazywał tylko temperaturę i godzinę. Radyjko podłączone, kabelki zamienione żółty z czerwonym i podpięte, żeby nie gubiło pamięci po wyjęciu kluczyka. Wtyk antenowy pasował bez żadnego adaptera. Niebiesko-biały przewód od sterowania anteną podpięty, bo we wtyku w samochodzie jest pin i wychodzi przewód. No i radyjko śmiga, ale odbiór stacji radiowych, katastrofa. O ile lokalne radio ściąga pięknie i za każdym razem wyszukuje, nawet PR1, to o Zetce i RMF FM, oraz reszcie PR można zapomnieć, chyba że się wyszuka ręcznie, to owszem zapisać można, ale przed każdymi światłami słychać tylko szum a nie stację. Oczytałem się tematów, znalazłem jakieś adaptery ISO, ale czy one coś pomogą? http://allegro.pl/zlacze-iso-vw-audi-skoda-opel-do-2004-kostka-25b-i5901573842.htmlNo i separator, tylko pytanie czy potrzebny? W każdej aukcji podają CC od 2004r.

Większość opisów dotyczy zamiany oryginalnego na niefabryczne i roczników po lifcie, tu nawet nie wiem czy jakieś radio z fabryki było. Czy po numerze VIN gdzieś taką informację odczytam? Jutro postaram się wkleić co mi po VIN wypluje, bo zostawiłem dowód rejestracyjny w aucie.

Pozdrawiam.

post-16457-0-04628700-1504987748_thumb.jpg

post-16457-0-00813500-1504987763_thumb.jpg

post-16457-0-87124800-1504987776_thumb.jpg

post-16457-0-53641500-1504987787_thumb.jpg

post-16457-0-90959200-1504987797_thumb.jpg

post-16457-0-06813700-1504987806_thumb.jpg

post-16457-0-83913400-1504988427_thumb.jpg

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne problem jest w instalacji antenowej.

Były przypadki że bat anteny był przełamany, choć na pierwszy rzut oka wyglądał dobrze.

Możesz dobrać się tez do podstawki anteny i sprawdzić czy zasilanie dociera do wzmacniacza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bat zgrzał się na gwincie tak, że nie ma szans na odkręcenie. Finalnie chyba i tak mnie czeka wymiana anteny. Akurat nie mam pod ręką żadnego multimetru, tylko stary ruski miernik wskazówkowy, ale powinienem nim coś pomierzyć. Wydaje mi się, że zaraz po instalacji radia około 5 lat temu grało o wiele lepiej. A potem jakoś tak z dnia na dzień jakby coraz gorzej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy odpięcie tego niebiesko-białego kabelka od sterowania anteną, powinien pokazać jakąś reakcję w odbiorze? Co mam się zabrać do roboty, to albo leje się z nieba albo czasu brak. Jak sam nie ogarnę to chyba zostawię to jakiemuś fachowcowi do ogarnięcia, z tym że pewnie to zaboli portfel ;/ Dziś mimo brzydkiej pogody, odbiór na tyle się polepszył, że automatyczne strojenie znalazło Zetkę i nawet czysto grała. Podjechałem pod światła i zaczął się pulsujący szum. Czy te pętle pod asfaltem mogą generować aż takie zakłócenia, że nawet dobrze działające radio będzie szumieć? Zastanawiam się, czy to też nie wina nadajnika w moim regionie. Lokalne radio działa idealnie, ale nadajnik ma w mieście, to pewnie i bez anteny by ściągało jak Radio M. ojca dyrektora.

 

Ok. Sprawdziłem odpięcie zasilania anteny. Odbiór zdecydowanie się pogorszył, czyli wychodzi że wzmacniacz działa prawidłowo. Niestety nie miałem przewodu pod ręką, na jutro coś skombinuję. Może być, że bat skorodował na gwincie i nie można go odkręcić, przez co jest słaby styk i odbiór.

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności