Skocz do zawartości

Omega 2.0 16V 95-96 automat czy manual ?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

Witam, mam okazje kupic omesie 98 rok w wersji pelnej CD 2.0 16v za 15 tys ale w automacie. Nie jestem przekonany co do automatu bo szczerze mowiac nigdy jej nie widzialem a tym bardziej nie dotykalem. Mam wiele uwag co do tego typu skrzyni. Jak sie zachowuje przy predkosci 150 km/h i wyprzedzaniu. Z tego co sie doweidzialem tego typu ople maja skrzynie 4 biegowa a z doswiadczenia mojego brata ktory ma skrzynie 4 biegowa w manualu strzsznie narzeka. Byc moze w automacie jest inaczej. Pytanie rowniez do osob ktore maja pojecie, czy w tym roku omegi mialy juz guziczek sport i jak dziala?

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja też jestem za automatem, jak wsiadłem pierwszy raz do automata to powiedziałem sobie nigdy wiecej manuala. Mysle że każdy facet lubi powajchować manualem, ale w automacie przy odpowiednim silniku mozna też niezle poświrować. Obecnie mam omege 2,5 V6 silnik poprostu mistrzostwo świata. Jak dochodzi do wyprzedzania, to autko z takim silnikiem rwie jak głupie. Pewnie ktoś może sie wystraszyć dużej pojemności, ale w brew pozorom na trasie spisuje się podobnie jak dwu litrówka (chodzi o spalani), w mieście troszeczkę gorzej. Ale moim zdaniem tylko automacik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ja mam astrę f 1,6 16v w automacie i powiem Ci że jeżdzi się super a przy wyprzedzaniu nie ma żadnego problemu jak wciśniesz do deski to ona sama redukuje i rwie do przodu bez marudzenia bierz automat a ja mam przycisk sport i zima

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem za automatem gdyż naprawde ułatwia życie i uprzyjenia ale myśle że ome w automacie to tylko 2.5 v6 bo 2.0 troszke za słaba..A co do stanu skrzyni do wszystko zalezy od każdego egzemplaża ale jesli skrznie nie przełącza płynie biegów lub inne dziwne objawy to poszukał bym innego egzemplarza.Pozatym pamietać trzeba o wymianie oleju i filtra (jakieś 80 zł do omy 2,5v6) chodz sporo mechaników twierdzi że olej jest nie wymienialny a to moze sie skonczyć rozwaleniem skrzyni.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witajcie :mrgreen: jestem tu nowy i tak na wstepie chcialbym sie spytac jak waszym zdaniem bedzie sie spisywac omega a 2.0 8v w automacie??? wersja diamond czyli full opcja

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :?: jestem tu nowy i tak na wstepie chcialbym sie spytac jak waszym zdaniem bedzie sie spisywac omega a 2.0 8v w automacie??? wersja diamond czyli full opcja

Z tym silnikiem w automacie do spokojnej jazdy starczy. Jak potrzebujesz szybciej się poruszać to w automacie min. 2,5v6.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności