Skocz do zawartości

Wyciek oleju po wymianie uszczelki


Gość Nec_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po wymianie uszczelki miski olejowej i simmeringu na wale korbowym olej nadal wycieka. Mechanik który wymieniał te części stwierdził, że może to być coś ze skrzynią biegów wydaje mi się, że wyciek jest spod wymienianej uszczelki. Załączam zdjęcia. Proszę kolegów o poradę co z tym zrobić? Strasznie irytują mnie pozostawiane plamy.

Pozdrawiam

post-12913-0-08593900-1304790714_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się, że wyciek jest spod wymienianej uszczelki

 

Witam. Zdjęcie coś nie bardzo się chce wczytać , ale kup w cepeenie środek do czyszczenia silników Akra( lub podobny) , zimny silnik spryskaj nim i po 5 min. opłukaj wodą pod ciśnieniem. Silnik będzie czysty i nie będzie kombinowania , skąd cieknie. Z opisu można wnioskować , że mechanik liczył na prostą robotę i szybki zarobek , ale chyba się nie popisał i szuka alibi , a z tego co piszesz to wyciek jest koszmarny więc sprawdzaj stan oleju i to kilka razy dziennie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie wczytuje się trochę długo ponieważ zajmuje 3,4MB zamieszczam 3 kolejne zdjęcia nieco mniejsze. Widać na nich miejsce wycieku. Zastanawiam się czy środki uszczelniające typu: Oil Max albo Engine Stop Leak pomogłyby w tej sytuacji? Wymieniana uszczelka jest oryginalna kupiłem ją w salonie Opla, wyczytałem też, że powinno się dać silikon w 4 miejscach na łączeniu miski olejowej z kadłubem silnika. Mechanik silikonu nie dawał czy to może mieć znaczenie? Być może wyciek jest rzeczywiście od strony skrzyni biegów tam też jakiś simmering chyba jest.Może ktoś z kolegów miał podobny problem, proszę o pomoc.

post-12913-0-23676200-1304883465_thumb.jpg

post-12913-0-25358000-1304883483_thumb.jpg

post-12913-0-51736400-1304883496_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może wyciek jest rzeczywiście od strony skrzyni biegów tam też jakiś simmering chyba jest

 

Jest uszczelniacz na wale i z tych zdjęć tak to wygląda. Jeśli nie planujesz pozbyć się autka w ciągu 0,5-1 roku , to nie warto , bo to tylko działanie doraźne i nie wiadomo co jeszcze " uszczelni"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

nie wiem czy dokleiłem (przeniosłem) postw dobre miejsce

zrobiłem swoją Astrą H 1.4 16v 10 tys od zmiany oleju, fakt dawno nie sprawdzałem stanu, jeżdże na GM 5w30 (przebieg 130 tys) i dzis patrzę na stan, spadł poniżej minimum, dolałem 0,5 l niecałe, czy na 10tys mógł tyle "wziąść" (o,5 litra-teraz jeszcze są te upały i dużo po mieście) czy raczej sugerujecie podjechać na kanał i sprawdzic czy nie ma widocznego wycieku?

Edytowane przez jedmar
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arturro-55

Silniki 16V lubią olej. Fabryka podaje że ubytek do 100ml/1000km jest dopuszczalny, więc u ciebie nie jest tak źle. Musisz częściej zaglądać pod maskę.

Auto możesz obejrzeć od spodu, upewnisz się/sprawdzisz czy wszystko jest w porządku.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Dekiel skrzyni biegów, jak wygląda wyciek?

To co widać na połączeniu dekla czy jakaś kropla.

Ja bym podłożył karton pod napęd i sprawdził czy jest się czym martwić

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dekiel też jest wilgotny. Wytrzyj dokładnie i zobacz czy masz podciekanie spod uszczelki dekla czy z półosiek wychodzących ze skrzyni.Czy też z uszczelnienia wału.Jaki masz poziom oleju?

 

http://ecat24.com/opel/catalog/part/1/23/336/3511/37245/

Edytowane przez adam1954
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności