Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy + uchwyt rowerowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Może któryś z szanownych Kolegów przerabiał ostatnio temat bagażnika na rowery na dach w Merivie i może coś polecić.

Z tego co widzę to są w dachu punkty do montażu bagażnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Do swojej Maryśki kupiłem ze dwa lata temu taką BAZÓWKĘ

Pasuje idealnie pod mocowania fabryczne, dobrze wykonany choć piękny nie jest ale mi to nie przeszkadza.

 

Z rowerami w dłuższe trasy nie jeździłem, ale rok temu zrobiłem trasę 1100km z boksem (też żaden super model, opływowość taka sobie) i średnia wyszła mi 7,3/100 (oczywiście Pb bo gazu jeszcze nie miałem, prędkość max 120, połowa z tego non stop klima).

Spalanie w dużej mierze zależeć będzie od tego jak szybko będziesz jechał i ile tych rowerów wsadzisz na dach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja meriva jest sprowadzona z francji i posiada na dachu ślady uszkodzeń po bagażniku dachowym- takie niewielkie zagniecenia przy miejscach montażu i drobne rysy w poprzek dachu; wygląda jakby ktoś zapomniał że ma box na dachu i wjechał do niskiego parkingu. pamiętać trzeba że meriva już sama w sobie jest wysoka- żeby załadować rowery na dach to chyba trzeba korzystać z drabiny albo rampy jakiejś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak jest może to byc kłopotliwe, ale w miare tanie. Bagażniki na tylna klapę też niszczą karoserię, szczególnie jak się chce załadować 3 rowery a bagażnik na hak to poważna inwestycja, w szczególności ja się nie ma haka. Przy okazji, nie masz wrażenia, że blacha na dachy jest strasznie cienka? Wygina się po naciskiem jak puszka po piwe!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kuchar

dzieki za linka, wlasnie o tym bagazniku myslalem.

dlugich tras z rowerami na dachu nie planuje (jakies 100km wypady za miasto)

a mozesz jeszcze polecic jakies uchwyty rowerowe ?

 

@zxx

Faktycznie blache na dachu bardzo łatwo wgiąć do środka, nawewt podczas mycia dachu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@kuchar

dzieki za linka, wlasnie o tym bagazniku myslalem.

dlugich tras z rowerami na dachu nie planuje (jakies 100km wypady za miasto)

a mozesz jeszcze polecic jakies uchwyty rowerowe ?

 

@zxx

Faktycznie blache na dachu bardzo łatwo wgiąć do środka, nawewt podczas mycia dachu.

 

Ja zakupiłem bazówkę THULE. Trochę droższa, ale montaż szybki i pewny.

Blacha na dachu jest cienka, ale bagażnik montowany jest we wzmocnieniu dachu.

Wysoka Mery - więc fajną sprawą są te uchwyty http://www.taurus.info.pl/ProRide_Aluminiowy_uchwyt_rowerowy_591_591018-3565.html

ale drogie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość machtomi

Potrzebuje BOX dachowy do Merivy B

Moze ktoś coś polecić?

Raczej z tych tańszych od 500-700

Zastanawiam sie nad takim krótszym 145 cm

http://allegro.pl/box-bagazowy-sportac-420-czarny-z-zamkiem-tuv-i5436559273.html


Edytowane przez machtomi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grzes08

Z uwagi, że jeżdżę na nartach kupiłem dłuższy .. 180cm/60cm .. uzywkę, ale firmy nie pamietam ..

ponieważ mam belki tylko do tego .. zdejmuję go razem z boxem ..jest OK .. tylko prędkość max mi zmalała .. bo strach jest jeździć wiecej niż 140 km/h .. widziałem kiedys program K2 kierowców dwóch na TVN Turbo .. przy 160 box poleciał w dżazgi .. wolałbym abny mnie to nie spotkało ..Belki mam Thule .. miejsca montażu i sposob montażu w Merivie B jest taki sam jak w Corsie D, VectrzeC wiec nie dajcie się omamic cenami ... system jest taki sam.

Przerabiałem to ze dwa, trzy lata temu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

jest OK .. tylko prędkość max mi zmalała .. bo strach jest jeździć wiecej niż 140 km/h .. widziałem kiedys program K2 kierowców dwóch na TVN Turbo .. przy 160 box poleciał w dżazgi.

 

Jestem w mocnym SZOKU - człowieku, bez względu czy masz przyczepę, czy ładunek na dachu, albo rowery na tyłku auta to .... NIE ROZWIJA SIĘ TAKICH PRĘDKOŚCI! Miej litość dla tych, których możesz zabić na drodze i nie przekraczaj setki. Pomijam już fakt większego spalania paliwa na wskutek oporów powietrza wywoływanych przez BOX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności