Skocz do zawartości

Bagażnik dachowy + uchwyt rowerowy


Rekomendowane odpowiedzi

Z uwagi, że jeżdżę na nartach kupiłem dłuższy .. 180cm/60cm .. uzywkę, ale firmy nie pamietam ..

ponieważ mam belki tylko do tego .. zdejmuję go razem z boxem ..jest OK .. tylko prędkość max mi zmalała .. bo strach jest jeździć wiecej niż 140 km/h .. widziałem kiedys program K2 kierowców dwóch na TVN Turbo .. przy 160 box poleciał w dżazgi .. wolałbym abny mnie to nie spotkało ..Belki mam Thule .. miejsca montażu i sposob montażu w Merivie B jest taki sam jak w Corsie D, VectrzeC wiec nie dajcie się omamic cenami ... system jest taki sam.

Przerabiałem to ze dwa, trzy lata temu.

czyli do merivy b będą pasować belki z corcy c?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 28
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Na 100 % pasują z corsy D do merivy A bo sam sprawdzałem, natomiast miarką sprawdzałem, ze jest ten sam wymiar również w merivie B, ale nie mam czasu żeby przymierzyć .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Meriva A

(...) przejechałem pół Europy z szerokim boxem na dachu

Z rowerami w dłuższe trasy nie jeździłem, ale rok temu zrobiłem trasę 1100km z boksem...

To ja mam pytanie do kolegów odnośnie tych boksów. Jakiej max długości box można wsadzić na dach Merivy A? Z belkami mocowanymi w fabrycznych punktach. Tak żeby bez problemu bagażnik otworzyć. Chciałbym coś kupić, a nie wiem w jakich przedziałach długości w ogóle szukać.

 

 

 

Żeby nie było, że jakiś chamski offtop, to jako bazę mogę polecić belki cruz, uchwyty na rower to co tam będzie pasowało - mam jakiejś polskiej firmy i jeszcze mi nic nie odfrunęło podczas jazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość marcinmotors

Ja mam box szeroki i krótki - bodaj 320l pojemności. Jaki box zastosujesz to już Twoja sprawa byle dało się klapę otworzyć bez wybijania szyby(zawsze sobie możesz zmierzyć ile liczy powierzchnia płatu dachu). Jak będzie wystawał nieco nad przednią szybę to też nic się nie stanie. W Merivie A dość ciężko wypoziomować bagażnik z racji różnic wysokości między punktami kotwiczenia bagażnika ( z tyłu jest wyżej i chyba węższy rozstaw belki a z przodu na odwrót). Przez ten fakt musiałem po ujechaniu 20 km wrzucać część rzeczy do wnętrza pojazdu bo mi strasznie pracowała przednia belka na której spoczywała większa część obciążenia.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Witam. Może nie do końca w tym temacie uzyskam informacje ale mam pytanie odnośnie bagażnika rowerowego na klapę dla Merivy B a dokładniej czy ktoś taki bagażnik posiada i czy to się spisuje, czy nie zasłania lamp i tablicy. Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności