Skocz do zawartości

Uszkodzona chłodnica oleju


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam serdecznie

Przedostał mi się olej do płynu chłodniczego, mam uszkodzoną chłodnicę oleju. Chłodnicy jeszcze nie kupiłem bo są dostępne na zamówienie i nie są tanie. Żebym mógł jeździć samochodem z serwisie (nieautoryzowanym) chłodnica oleju została ominięta bajpasami. Na moje pytanie czy nie przegrzeje samochodu teraz latem odpowiedzieli mi że ten wymiennik ciepła jest bardziej potrzebny zimą, żeby płyn chłodniczy podgrzewał olej. Czy mogę jeździć bez chłodnicy oleju i już jej nie montować czy powinienem to jak najszybciej kupić. (Astra 1.7 dti Isuzu, 2001r 75 KM przebieg 155000 km)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica jak sama nazwa wskazuje służy do chłodzenia czegoś. Nie bardzo natomiast rozumiem jak wygląda ta chłodnica ,że jej nieszczelność spowodowała zanieczyszczenie płynu chłodzącego olejem - dla porównania tak wygląda chłodnica w Astrze 1 i b.podobnie w Astrze 2 tylko z innym silnikiem od Twojego http://moto.allegro.pl/item223561752_opel_astra_i_chlodnice_olejowe_z_wezami.html

Poczytaj może ten temacik http://forum.opel24.com/17-dti-2001-olej-w-ukladzie-chlodzenia-vt6773.htm

 

dałem linka do tematu i ktoś rzeczywiście napisał że :

tylko ze tutaj nie chodzi o intercooler a o chlodniczke oleju ktora chlodzi olej - chlodniczka jest obmywana przez olej, a w srodku przeplywa plyn chlodniczy

- jak już masz ją wyciągniętą to czy mógłbyś zrobić jakieś fotki tego ustrojstwa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Rozmawiałem jeszcze z mechanikiem na temat mojej chłodnicy oleju. Wytłumaczył mi że ten wymiennik ciepła jest dlatego montowany żeby szybciej w okresie zimowym podgrzać olej płynem chłodniczym. Powiedział mi jeszcze że zimą ma to wpływ na prawidłową pracę i ochronę turbiny. Latem przy wysokich temperaturach olej się szybciej zagrzewa i raczej nie powinno się dziać nic niedobrego jeżeli będę jeździł bez tej chłodnicy, natomiast już jesienią powinienem ją zamontować.

Jak tylko będę ją miał wymontowaną opublikuję jej zdjęcia.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności