Skocz do zawartości

Niedogrzanie silnika


Gość Darek1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek1979

Witajcie.

W sklepie dali mi korek ale nie od mojej Astry, co za peach jutro musze wymienic. Jak co to od razu dam znac. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Darek1979

Czesc J@kub.

Fajnie ze nie jestem sam z tym niby problemem.

Tyle ze w moim przypadku na autostradzie po spadku mam 75stoni to trochę za mało.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w AG układ chłodzenia pracuje pod ciśnieniem i jeśli korek jest nieszczelny lub upuszcza ciśnienie zbyt wcześnie to mogą być właśnie problemy z odczytem temperatury przez komputer.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korek wymieniony I nadal to samo. A szkoda!

A masz klimę ? Ja powiem że TTTM tak nie ma u każdego. U mnie nic nie głupieje i temperatura równo czyma czy w mieście lub na autobanie. W Combo też miałem ten silnik i dopiero jak padał termostat to po wymianie wracało do normy. Wcześniej miałem AG z silnikiem Z14XE i zawsze szybko się nagrzewał i potem trzymał temp. jak obecnie ten 8V. To nie chodzi że wymieniasz na orginały wszystko bo to nie zmienia faktu że problem nie lezy w częściach. A może wymień kruciec termostatu bo jest tam coś nie tak i nie trzyma go dobrze w głowicy. Jaki przebieg masz i czy faktyczny jak tyle rzeczy wymieniłeś?

 

Komp ECU też raczej nie padł bo o nie steruje termostatem kiedy ma się zamykać lub otwierać więc ten mechanik widać był bardzo kumaty. Licznik widać pokazuje co odczyta czujnik więc też odpada.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek1979

Witam wszystkich.

Tak moja Asterka posiada klimatyzację i ma przejechane 68000.

Dodam ze Asterka jeździ b.dobrze poza tymi spadkami nic jej nie dolega.

Silnik chodzi idealnie.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek1979

Witajcie.

Moj mechanik chce sprawdzic wszystkie weze i zastanawiam sie czy czasem ktos nie ma pelnego schematu ukladu chlodzenia, bardzo bym dziekowal.

Musze to sprawdzic bo moim zdaniem problem tkwi w zatkanym ukladzie.

 

Sorki za bledy mam problem z klawiatura.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego już wymieniłeś jak na taki mały przebieg niby faktyczny. Jak by coś bylo zatkane to by się raczej przegrzewał a nie dogrzewał. Poszukaj dobrego magika do Opli co ci zdiagnozuje w czym jest problem faktycznie.

Mi się wydaje że ktoś coś spieprzył przy rozbiurce głowicy lub planowania jej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Darku..

 

Jak tam sytuacja na froncie. Mam jedno pytanie. Sam wymieniałeś ten termostat(y). Wiesz chyba dobrze że naszych silnikach trzeba rozpinać rozrząd żeby go wyszarpać z silnika.. Może mechanik robi Cię w bambuko. Ja sam to robiłęm wg. opisu http://www.astra.auto.pl/content/view/290/48/. Silnik praktycznie taki sam tylko różni się sposobem zasilania. Może jak masz trochę zdolności manualnych wymień ten termostat nawet na verneta któego ja mam w silniku. Koszt zaledwie 22 złocisze chyba jest do zaakceptowania. Twoje objawy miałem bardzo podobne... jak miałem padnięty termostat.

 

Poz

Jakub

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darek1979

Witaj.

Wiem ze moze zdaje sie wam to dziwne ze mozna wymieniac termostat po kilka razy ale w mojej Asterce wymienialem go 3-4 razy, i tak zdaje sobie sprawe ze trzeba zdjac rozrzad zeby dostac sie do termostatu.

Przy kazdej wymianie bylem obecny, osobiscie na samochodach nie znam sie za duzo,z zawodu jestem kierowca.

Jezeli ktos sie bedzie zastanawial dlaczego tyle razy to robilem , odpowiedz jest prosta: pracuje w garazu i mam kilku b.dobrych mechanikow i wymiana nie kosztowala mnie ani grosza, tyle co kupno termostatu. I tak wiem jezeli sa oni tacy dobrzy to dlaczego nie naprawili Asterki NIEWIEM!!!!!!!!!!

Poprostu nie mam juz do niej sily.

 

Nie wiem czy juz kiedys to pisalem ale nie szkodzi napisac ponownie.

Na necie znalazlem kolesia ktory sprzedaje sposob na ominiecie termostatu w Astrze, polega on na tym ze wkladasz drugi termostat z RENAULT 5 i w ten sposob omijasz swoj glowny termostat. Plany tego kosztowaly mnie chyba kolo 100zl, ale nie pomoglo, dlatego wiem ze winna nie lezy w termostacie bo nawet z dwoma bylo identycznie.Czas zakladania to okolo 5 min.

Jeszcze raz sorki za bledy cholerna klawiatura.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności