Skocz do zawartości

Niedogrzanie silnika


Gość Darek1979

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darek1979

Witam wszystkich ponownie.

Zrobiło sie cieplej i asterka jest po prostu idealna.

Temperatura juz nie spada i utrzymuje sie na 90 stopniach, nie wiem co o tym myslec ale jestem bardzo zadowolony, może po prostu te silniki tak mają.

Pozdrawiam wszystkich.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 27
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A jak teraz zachowują się autka w związku z ochłodzeniem?

U mnie jest tak, że po uruchomieniu zimnego silnika temperatura rośnie do 80. Później opada, tak że wskazówka leży na płasko, później podnosi do 80 stopni. Jak wrzuciłem przed chłodnicę tekturę to dzieje się tak ze przy 80 dalej opada, ale poźniej podnosi się do 90. Ktoś ma jakieś pomysły? Acha.. sprawdzałem dziś kiedy włączają się wentylatory - przy 92-93 nie za szybko?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak teraz zachowują się autka w związku z ochłodzeniem?

A jakie to ma znaczenie ? Nie ważne czy zimno czy ciepło mają zachowywać się tak samo.

 

U mnie jest tak, że po uruchomieniu zimnego silnika temperatura rośnie do 80. Później opada, tak że wskazówka leży na płasko, później podnosi do 80 stopni.

Masz padnięty termostat.

 

Jak wrzuciłem przed chłodnicę tekturę

Bardzo kiepski pomysł.

 

Ktoś ma jakieś pomysły?

Tak. napisałem wyżej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasna sprawa, ale póki nie miałem pewności, że to jednak termostat robiłem różne patenty, żeby zobaczyć zachowanie wskaźnika temperatury. Oczywiście, że wymienię termostat (a nie będzie jeździł z kawałkiem kartonu) a przy okazji rozrząd.. bo niby jeszcze trochę mógłbym z nim poczekać, ale skoro termostat w Z16SE jest tak beznadziejnie umiejscowiony to lepiej to zrobić za jednym zamachem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Darek1979 interesuje mnie finał opisanj przez Ciebie przypadłości pozdrawiam

Chyba nie odpowie - od siedmiu lat nie pojawił się na forum.

Ale z doświadczenia - jeżeli jest problem z niedogrzanym silnikiem to winny jest termostat, a jeśli słabe ogrzewanie kabiny to niewydolna nagrzewnica - i wszystko w temacie.

Ja zalecam zapoznanie się z regulaminem forum żebyś wiedział jak tu się poruszać. - http://forum.opel24.com/forum/5349-regulamin-forum/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności