Skocz do zawartości

Meriva 17 cdti zimny gaśnie i faluje


Gość ROMI

Rekomendowane odpowiedzi

natomiast głowicę opel swoją wsadził i wtrysk common railly. Ja to tylko wyczytałem a czy to prawda to nie wiem więc jak ktoś ma więcej informacji to uzupełn

Na szczęscie z17sth montowane w merivie i corsie to dalej włacznie z glowicą i wtryskiwaczami japońska konstrukcja...

 

W astrze opel zaczał maczać bardziej palce w tym silniku i tam jest wsadzany wtrysk bosch-a...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 191
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy czy 15 minut czy więcej, z góry czy z dołu to chyba nie jest najważniejsze.Dzielimy się swoimi spostrzeżeniami które mogą się przydać innym.

Silnik faluje, gaśnie zimny -wymiana zaworu Denso w wielu przypadkach pomaga mnie na pewno .

mnie wymiana zaworu też pomogła merivka chodzi jak zegarek , tylko jedno ale , zauważyłem po zmianie zaworu dziwne buczenie tzn. po przekręceniu stacyjki przed odpaleniem słychać właśnie od strony tego zaworu buczenie , po odpaleniu chyba cichnie bo nie słychać ,albo silnik zagłusza , po zgaszeniu silnika jeszce chwilkę słychać to samo a potem jakby sie zawór zamykał i cisza , nie wiem czy tak ma być , wczesniej tak nie było ale i zawór był uszkodzony , poza tym dzwiękiem autko o niebo lepiej odpala , nie faluje i nie gaśnie .

pozdrawiam .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie mam pytanie, czy ktoś z okolic Warszawy mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu tej usterki i ewentualnym wymienieniu tego zaworu? Silnik na zimnym faluje i gaśnie więc myślę,że to jest to co poruszacie w temacie. Dziękuję za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi pomóc w zdiagnozowaniu tej usterki i ewentualnym wymienieniu tego zaworu? Silnik na zimnym faluje i gaśnie więc myślę,że to jest to co poruszacie w temacie

A co tu diagnozować chcesz to są typowe objawy zaworu i tylko on takowe daje w tym silniku...

 

Jesli nie jesteś w stanie sam go wymienić to poszukaj na necie adresów bosch serwisu z autoryzacją denso w wawie sa 2 i tam ci wymienią...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Bobeusz2011

A czy da się zdiagnozować uszkodzenie tego zaworu podłączając pod komputer? czy jest to zwykłe uszkodzenie mechaniczne ?

 

zaczeły mi występować podobne objawy, ale temperatura teraz u mnie nie spada po nizej -15 i moze ropa zżelowana przez rozgrzaniem tak mi przerywa.

Dodatkowo jak zimny i jade to potrafi mi zgasnąć na trasie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy da się zdiagnozować uszkodzenie tego zaworu podłączając pod komputer?

nie nie da się... nie pokaze ci błędów, a ciśnienie na cr i tak będzie pokazywał dobre...

 

u mnie nie spada po nizej -15 i moze ropa zżelowana przez rozgrzaniem tak mi przerywa.

ropa zimowa przy takiej temperaturze się nie żeluje, po drugie jak by ci się wytraciła parafina to byś nie odpalił praktycznie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobeusz2011

ropa zimowa przy takiej temperaturze się nie żeluje, po drugie jak by ci się wytraciła parafina to byś nie odpalił praktycznie...

 

za to w nocy jest -30 i teraz mam ten problem po nocy.

Teraz jest -20 a normalnie nic sie nie działo, a po nocy muka.

Nie chciał bym się na koszta wbijać, jeśli to np wina jedynie mrozów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za to w nocy jest -30 i teraz mam ten problem po nocy.

Teraz jest -20 a normalnie nic sie nie działo, a po nocy muka.

Nie chciał bym się na koszta wbijać, jeśli to np wina jedynie mrozów.

 

Witaj, Dzisiaj po nocy miałem ten sam problem. Bardzo długo kręciłem silnik zanim zapalił. Silnik falował, potem zgasł podczas jazdy (jak był na sprzęgle) udało się uruchomić z rozruchu i pojawiła się ikonka "check engine". Spadła moc auta, a jak autko weszło na wyższe obroty to silnik wyłączył się. Udało się potem uruchomić auto (od dotknięcia) i zniknęła kontrolka awarii silnika, falowanie zniknęło. Potem przez cały dzień już było w porządku. Od razu pojechałem na shella i dotankowałem do pełna lepszej ropy i dodałem uszlachetniacz. Mam nadzieję, że rano nie będę miał problemów, choć wczorajsza dzisiejsza noc w Warszawie to najmroźniejsze w tym sezonie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bobeusz2011

Po wizycie u mechanika okazało się, że cały filtr paliwa w parafinie.

Zobaczymy jak jutro będzie, filtr wymieniony, dolano trochę PB98 i zimowej ropy.

 

Dziwne, że się wytworzyła parafina jak był wlany depresator i zimowe paliwo z BP.

 

Koszt wymiany filtra 80 zł.

Edytowane przez Bobeusz2011

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności