Skocz do zawartości

Corsa C/1.2/ 59KW/ twinport 2005r.


Gość tomek_Ino

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tomek_Ino

Witajcie. Jak w temacie... chcę wymienic w aucie filtr przeciwpylkowy i filtr powietrza czym sie kierowac przy wyborze filtra? Na allegro jest tego mnostwo, niektore tanie inne drogie. Wyczytałem na aukcjach ze sa tez filtry jakies węglowe...Prosze o rade jakie filtry kupic. Slyszalem ze wymiana filtra przeciwpylkowego nie jest prosta, moze ma ktos na to jakis sposob. Musze wymienic tez swiece poniewaz jedna juz jest w nienajlepszym stanie (stwierdzili tak na diagnostyce) czy swiece NGK będą odpowiednie czy moze poleca ktos inna firme. Wasza opinia na pewno bardzo mi pomoze. Corsa C 1.2 59KW twinport 2005r. W aucie jest tez klimatyzacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra ECO ( przeciwpyłkowy ) no wielkiej różnicy nie ma czy jest z węglem czy nie, różnią się jedynie ceną... a co do samej wymiany nie orientuję się już gdzie filtr się znajduje za schowkiem albo w podszybiu, jeśli za schowkiem to 4x śruby ( torx 25 ) i plastikowa klapka która "chowa" filtr, no a jeśli w podszybiu to jeszcze łatwiej 2 plastikowe zatrzaski i po krzyku ;]

Świece NGK jak najbardziej dobre tylko uważaj bo jest wiele podróbek ;p i pamiętaj świeca na klucz 16.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek_Ino

Wielkie dzieki za odpowiedz TEAK. Widze ze masz podobną bryczkę ;) Zazdroszczę Ci jednak silnika. Pozdrawiam kolegę.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość hary1972

Zazdroszczę Ci jednak silnika.

Moim zdanim nie ma powodu do zazdrości,mam z takim samym silnikiem co ty 80 KM i jestem bardzo zadowolony,no i przynajmniej odchodzi problem z rozrządem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomek_Ino

Moim zdanim nie ma powodu do zazdrości,mam z takim samym silnikiem co ty 80 KM i jestem bardzo zadowolony,no i przynajmniej odchodzi problem z rozrządem.

 

No wiesz... 1.7 CDTI nie wiem czy jechałeś Corsą z tym silnikiem? To niezła wyścigówka jest! Super przyspieszenie.

Filtry wymieniłem, proste to było jak budowa cepa :razz: az wstyd zakładac taki temat :wink: Ja na swojego tez nie narzekam, z silnikiem zero problemow jak narazie, ładnie przyspiesza, szczegolnie zaskoczylo mnie przyspieszenie na piątym biegu gdy trzeba kogos wyprzedzic... skąd taka moc w silniku 1.2 ???:szok:

Co do rozrzadu to racja, łańcuszek więc problem z głowy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności