Skocz do zawartości

Wyzsze obroty na cieplym silniku po odpaleniu.


Gość krzys147

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Wam. Mam problem z wyzszymi obrotami auta po odpaleniu po postoju samochodu w temperaturze letniej. Obroty sa wtedy 1400 i glosno chodzi silnik po czym 2 minuty lub kilka km jazdy i spadaja normalnie do 800. Zawsze bylo tak ze obroty byly 1100 i po chwili spadaly. Zima nie bylo tak wysokich obrotow jak teraz latem. Ale nie codziennie tak jest. Nie ma falujacych obrotow. Zastanawiam sie w czym jest problem? Po niedzieli jade na komputer zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

Po niedzieli jade na komputer zobaczymy.

Kontrolka silnika się pali ???

Przeczyść silniczek krokowy. On jest za to odpowiedzialny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. W tym problem ze zadna kontrolka sie nie pali. Autem troche szarpie przy ruszaniu na tych wyzszych obrotach no i inny jest glos silnika. Ale po krotkiej jezdzie wszystko sie normuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie było tak, że jak się rozgrzał to się dławił benzyną, u mnie pomogło wymiana czujnika temperatury, po prostu dawał mu taką dawkę benzyny jak na zimnym, i też jak przejechałem trochę to się to stabilizowało. Możesz spróbować z tym czujnikiem, u ile u Ciebie taki występuję, bo ja mam inny silnik ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zlotyorzech

Czasami za falujące obroty odpowiadają kable zapłonowe - miałem podobnie, dusił się, aż trząsł, po wymianie kabli przeszło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej. po niedzieli bede wiecej wiedzial jesli beda bledy na kompie. nie wiem moze egr lub lambda.. dzis odpalal ok temp..na zewnatrz jest 16 i nie ma problemu. auto sprowadzilem rok temu z Niemiec 2000r i nic jeszcze nie przeczyszczalem jak czytam tu na forum egr lub przepustnice. wymienialem caly rozrzad, filtry i olej. no nic pozostaje poczekac do poniedzialku i sprawdzic u elektronika. pozdro i dzieki za zainteresowanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam czasem podobne objawy. W momencie gdy samochód schodzi już na właściwe obroty to czuję jak pedał hamulca wchodzi głębiej w podłogę. Czy masz też takie objawy.

Maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wam. Samochod przeskanowany. Wyniki pokazal tylko blad temperatury plynu chlodzacego ( czujnik temp.), i sygnal obrotow -zaniki. Wedlug elektromechanika to moze byc czujnik temp. plynu chlodzacego. Popsikal go i kazal dalej jezdzic az znowu pokaza sie wyzsze obroty wtedy wrocic i ponownie przeskanowac. Jak narazie nic sie nie dzieje, obroty chodza normalnie po odpaleniu.

Co sadzicie na ten temat?

Co do pedalu hamulca czy wpada glebiej to nie zauwazylem bo nawet nie myslalem o tym. Wiec jesli cos bedzie to napisze..

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika_C

Wedlug elektromechanika to moze byc czujnik temp. plynu chlodzacego. Popsikal go i kazal dalej jezdzic

To by znaczyło że było zaśniedziałe przejście. Warto wszelkie łączenia wyczyścić i psiknąć specyfikiem do styków.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Problem powrocil. Auto dostaje duze obroty (ssanie 1400) po dluzszym staniu na zewnatrz. Pochodzi minute i obroty normuja sie na 800. Wymienilem czujnik temp. ciechy chlodzacej i dalej to samo co przed wymiana. Dziwnie chodzi w czasie tych duzych obrotow. Wczesniej nie mialem tak duzego ssania nawet zima, a samochod jest na zewnatrz, przewaznie bylo 1100.

Nie wiem co mam zrobic na kompie nic nie pokazuje aby cos bylo nie tak.

Problem pokazuje sie zawsze po dluzszym staniu (po nocy, po 8h w robocie), pozniej jest ok jak odpalam w mniejszych odcinkach czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności