Skocz do zawartości

Wyzsze obroty na cieplym silniku po odpaleniu.


Gość krzys147

Rekomendowane odpowiedzi

Przeczyść silniczek krokowy. On jest za to odpowiedzialny.

Czy już go czyściłeś?

Ps. Mam taki sam objaw u siebie, ale jakoś nie mogę znaleźć czasu na czyszczenie.

Miałem kiedyś Astre F i było tak samo, podmieniłem silniczek krokowy i po kłopocie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

problem z wyzszymi obrotami auta po odpaleniu po postoju samochodu w temperaturze letniej. Obroty sa wtedy 1400 i glosno chodzi silnik po czym 2 minuty lub kilka km jazdy i spadaja normalnie do 800. Zawsze bylo tak ze obroty byly 1100 i po chwili spadaly. Zima nie bylo tak wysokich obrotow jak teraz latem

 

u mnie też występuje to samo, w zimę lub chłodniejsze dni po odpaleniu zimnego silnika,obroty na ssaniu są prawidłowe tak 1100obr, natomiast w lato, zimny silnik po odpaleniu na ssaniu ma 1400-1500 obr, w kabinie przy tych obrotach występuje buczenie drażniące uszy-coś w tym rodzaju,też zastanawiam się dlaczego te wyższe obroty występują latem a nie zimą, i gdzie jest przyczyna tego, może TTTM :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wam. No nic pozostaje wyczyscic silniczek krokowy i zobaczymy wtedy. Bede pisal na biezaco, narazie byl wymieniony czujnik temp. cieczy chlodzacej, teraz bedzie czyszczony silniczek..Zrobie to po niedzieli bo dzis pada...:(

Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przejazd2

Witam

Mam podobny problem. Po odpaleniu trzyma obroty ok 1400 (ok 2 min.), czyściłem przepustnicę, silniczek krokowy nie pomaga.

teraz nawet na rozgrzanym silniku i zatrzymaniu się na światłach trzyma obroty ok 1000-1100. Zastanawiam się czy wina nie leży gdzieś w sterowaniu silnikiem,

może przy odłączeniu akumulatora sterownik stracił zapisane ustawienia, nie wiem. sytuacja jest identyczna na gazie i na benzynie.

Sytuacja trwa już ok 2 tygodniu, jutro podjadę podłączy go do komputera.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika_C

przejazd2 Krokowy mógł skończyć swój żywot.( Choć nie koniecznie)

Może być filtr do wymiany, przepustnica do czyszczenia, przepływomierz,zawór recyrkulacji spalin itd.

jutro podjadę podłączy go do komputera.

Następnie usunąć usterkę i wykasować błędy też na kompie.

 

PS.

Sprawdź wężyki podciśnieniowe. Szczególnie ten od map sensora

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przejazd2

I wszystko jasne, spadł wężyk od podciśnienia. Elektryk przescanował cały komputer, zaadoptował krokowca.

Jest ok. Mogłem sam to zrobić, bo usterka trudna nie była ale powiem szczerze, że nawet do głowy mi nie przyszło.

Polecam zawsze sprawdzać wszystkie możliwości.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Angelika_C

I wszystko jasne, spadł wężyk od podciśnienia

Tak jak mówisz że należy je sprawdzać a o tym się zapomina. Tak jest często jeśli obroty falują i silnik gaśnie.

Czasem niechcący trąci się wężyk i lekko wystarczy że złapie lewe powietrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego przejazd2 czy mógłbyś wrzucić fotkę który to wężyk Ci się odczepił. Czy usterka przechodziła po kilku minutach pracy silnika, czy była cały czas. U mnie przechodzi po 2-3 minutach pracy silnika. Miałem jeden wężyk uszkodzony, owinąłem go izolacją, ale to nie pomogło.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość przejazd2

Fotkę dodam później, wada była cały czas podczas pracy silnika. Został jeszcze jeden defekt zaraz po odpaleniu po nocy, na zimno trzyma obroty na poziomie ok 1400.

Pracując przy tym jakby był tłumik dziurawy, jeszcze to muszę sprawdzić. Może tam jakaś uszczelka jest wydmuchana przy kolektorze-nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności