Skocz do zawartości

Wyzsze obroty na cieplym silniku po odpaleniu.


Gość krzys147

Rekomendowane odpowiedzi

Został jeszcze jeden defekt zaraz po odpaleniu po nocy, na zimno trzyma obroty na poziomie ok 1400.

Pracując przy tym jakby był tłumik dziurawy, jeszcze to muszę sprawdzić. Może tam jakaś uszczelka jest wydmuchana przy kolektorze-nie wiem.

 

nam chodzi właśnie o te objawy, może tobie uda się ustalić przyczynę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość andrzej_m55

Miałem jeden wężyk uszkodzony, owinąłem go izolacją, ale to nie pomogło.

Nie stosuj takich metod. Wężyki są tanie a nawet izolacja tego nie uszczelni.

W Astra II nawet jeśli wężyk spadnie to na op-comie pokazuje błąd.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, aby moje kłopoty były związane z tym wężykiem owiniętym izolacją. W wolnej chwili wrzucę zdjęcie wężyka i urządzenia do którego jest podpięty. A wy powiecie mi co to jest i czy ma wpływ na wyższe obroty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wam. Mam problem z wyzszymi obrotami auta po odpaleniu po postoju samochodu w temperaturze letniej. Obroty sa wtedy 1400 i glosno chodzi silnik po czym 2 minuty lub kilka km jazdy i spadaja normalnie do 800. Zawsze bylo tak ze obroty byly 1100 i po chwili spadaly. Zima nie bylo tak wysokich obrotow jak teraz latem. Ale nie codziennie tak jest. Nie ma falujacych obrotow. Zastanawiam sie w czym jest problem? Po niedzieli jade na komputer zobaczymy.

 

 

 

Ja też tak mam około 1400 i w zimie tez tak miałem 1100 :)???

PS.

A i proszę o to zdjęcie jak można ,ciekawy jestem czy u mnie też to samo , silnik krokowy czyściłem i nic się nie zmieniło może ten wężyk pomoże :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. Wam. Problem sie nasilil z obrotami. Jestem umowiony w czwartek u mechanika. Ma przeczyscic silniczek krokowy, sprawdzic wezyki itp. Twierdzi ze zrobi, bo spotkal sie juz z tym w innych oplach. Sam nie wiem czytajac rozne forum jest to temat rzeka i nie ma latwego sposobu od zaraz. Wiec czekam do czwartku i zdam Wam relacje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem umowiony w czwartek u mechanika. Ma przeczyscic silniczek krokowy, sprawdzic wezyki itp. Twierdzi ze zrobi, bo spotkal sie juz z tym w innych oplach. Sam nie wiem czytajac rozne forum jest to temat rzeka i nie ma latwego sposobu od zaraz

 

nie sądzę żeby krokowy i te wężyki miały wpływ na to, to dlaczego w chłodniejsze dni obroty są prawidłowe, myślę że to jakiś czujnik,może odpowiadający za ssanie lub podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności