Skocz do zawartości

Wyzsze obroty na cieplym silniku po odpaleniu.


Gość krzys147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak kupiłem samochód 5 lat temu, to nie miałem tych problemów. Więć coś ewidentnie nie działa przez kilka minut pracy silnika. Być może wszyscy posiadacze X16XEL mamy tą samą przyczynę tych dziwnych obrotów. Musimy sie spręzyć i coś wymyslić. Tylko co :-( .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 46
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość AGnAxsiS

Witam oto nowa historia , rano jak zwykle do pracy , w auto odpalam i wszystko w normie obroty około 1100 tak jak kiedyś po przejechaniu jakiś 500m może kilometr staje na krzyżówkę a tu pach 1400 / 1500 hmm... , ma ktoś jakieś pomysły :) ?? bo już kończą mi się części które można wyczyścić :)Pozdrawiam wszystkich i forum.opel24 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
Gość dzialko04
Mam nadzieję że wybralem dobry temat.

W zimę i początkowy etap wiosny kiedy temperatury jeszcze nie rozpieszczały czasami po odpaleniu silnik w mojej Astrze wskakiwał na wyższe obroty (ok. 1300-1400), dodatkowo przy przyspieszaniu zdarzało się szarpanie. Problem pojawiał się sporadycznie. Teraz, przy słonecznej pogodzie i temperaturze ponad 20 stopni, gdy silnik nie jest już taki zimny, problem ten pojawia się coraz częściej, można nawet powiedzieć że bardzo często. Po wymianie świec szarpanie zniknęło, ale po odpaleniu wskakuje na wyższe obroty i gdy od razu ruszam, wyczuwalny jest brak mocy i dopiero po odpowiednim dogazowaniu lub przełączeniu na lpg wszystko wraca do normy. Zjawisku towarzyszy też zapach benzyny ale nie wiem czy to czasem nie od dodawania gazu.

Czy może mieć to związek z czujnikiem temperatury? Na zegarze wskazówka temeratury ani drgnie (nie działa), ale elektromechanik stwierdził że czujnik jest w porządku bo prąd dopływa do samego zegara i to zegar musi być uszkodzony.

Może jakieś inne sugestie? Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość Romek111

Witam

 

Też borykam sie z takimi samymi objawami od kilku lat i nie mam pojęcia co z tym zrobić.

Czy komuś w końcu udało sie rozwiązac ten problem podwyższonych obrotów w ciepłe dni?.

Oczywiście posiadam ten sławny silnik X16XEL :)

Edytowane przez Romek111

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Też borykam sie z takimi samymi objawami od kilku lat i nie mam pojęcia co z tym zrobić.

 

 

I też masz LPG jak koleg dzialko04 ?

A co dej pory zrobiłeś aby to zlikwidować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Romek111

Mechanik czyścił przepustnice i krokowy,wymieniony czujnik temperatury ten co podaje sygnał do komputera.

Ogólne sprawdzanie na komputerze i wszystko OK, po czasie stwierdziłem że można z tym żyć...

Nie posiadam instalacji gazowej, myślałem że to ta pompa powietrza wtórnego jak sie okazało później nie posiadam takiego czegoś w ogóle mam Lifta.

Jednak z nastaniem cieplejszych dni (problem występuje tak gdzieś od kwietna do września ) człowiek znowu zaczyna myśleć jakie to jest wkur....ące .

Dlatego napisałem ten post , może komuś udało sie rozwiązać tę przypadłośc motoru 1.6 X16XEL.

Tak sobie myślę może jakis nowszy soft do komputera trzeba wgrać, niestety to wyższa szkoła jazdy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności