Skocz do zawartości

Jakie spręzyny do Cali V6?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Matung123

Witam!, Mam pytanie, szukam normalnych nowych sprężyn do Cali v6 lecz ciężko je dostać przewarznie są do 2.0 jak sprawdzalem w katalogach, ( chyba że ktoś jest lepiej zorientowany co do V6). Czy jak bym wstawił springi od 2.0 turbo 4x4 Calibra by mi sie podniosła do góry od oryginału??? Czego bym nie chciał czy by stała normalnie tylko sprężyny by byly twardsze?? ( czy te sprężyny pasowały by mi pod mocowania ......??? NIe chce wstawiać sprężyn od zwykłych 2.0 bo nie chce łódką jeździć, V6 troche waży i nie chce obniżanych i sportowych bo takie mam a na polskie drogi to jest tragedia. Wiem że cali turbo waży tyle co V6 mniej wiecej

 

Prosze o pomoc i rade może ktoś zna nazwe sprężyn Pod model 2.5 V6

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.mamy dzial calibry -wiec przenosze

2.nie napisales zadnych firm ani gdzie dokladnie szukales

 

turbo wazy mniej od V6

wiec auto siadzie jeszcze nizej po wsadzeniu takich sprezyn

poszukaj dokladniej sprezyn renomowanych firm a nie tanizn no name

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

Patrzyłem katalogi nast firm: KYB, Sasch, Monroe, Spidan, Suplex, Kilen, LESJÖFORS, Opel GM

I nic nie ma prawie pod V6, Ewentualnie tylko na tył mozna dostać sprężyny Np (silniki 2.0 8v, 16v, 2.5 wszystkie bez 4x4) A na przód tylko do silników 2.0 8v i 16v, dlatego mysle nad sprężynami od 4x4 turbo tylko niechciałbym żeby wysoko stała

 

NIEROZUMIEM DLACZEGO PISZĄ ZE SPREZYNY NA TYL PASUJĄ DO 2.0 8v, 16v, 2.5, Skoro do 2.0 jak bym wsadził je do 2.5 to by była za miekka

 

Apropo wagi, Cali 2.0 turbo 4x4 waży 1400 kg a V6 1360 kg

 

Są też sprężyny firmy K+F tam pisze ze te od turbo są wzmocnione

 

NIe wiem już sam co mam zrobic czy wstawić sprężyny 4x4 od turbo na przód i tył czy od 2.0 8v, 16v

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tył dane mówią o tych samych sprężynach

zarówno do 2,5 jak i 2,0 (bez 4x4)

zarówno sachs-a, boge, jak i kyb

W przypadku innych motorów

spora różnica w obciążeniu przypada na oś przednią, czyli tył nie musi odgrywać b.dużej roli.

 

Co do przednich w katalogach bieda jest

choć porównując model VA - info odnośnie przodu w c25xe krosuje się z danymi do niektórych 2,0 4x4,

więc może coś w tym jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na bank chcesz nowe sprężyny to weź przednie od cali turbo plus amorki gazowe.

Tylne springi są bez znaczenia (poza 4x4), bo tył waży tyle samo.

Miałem V6 i przód siedział, a tył wył do góry - wszystko w serii ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

Dzięki Grzecho za info :), moze zrobie tak jak mowisz, chociaz po zamontowaniu springow od 4x4 turbo, niechciałbym zeby przód stał wysoko :confused: chyba żeby było wszystko ok. i stał by jak oryginał. A co do tyłu to jaka jest róznica między sprężynami od 4x4 a Cali z przednim napędem ????, były jakeś inne mocowania pod sprężyny ?? czy czy chodzi o twardość ?? i pewnie lekko wyższą wysokosc

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod nie bedzie za wysoko ;)

V6 jak pisalem jest ciezszy od 2 litrowki

wiec logicznie patrzac

bardziej docisnie sprezyny do ziemi ;)

 

4x4 ma inne na tyl nie z powodu innego mocowania

ale wagi dodatkowego ukladu napedowego z tylu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Matung123

Dzięki Gawlak, za wiadomość, z tego co widze

 

Raczej bede chciał wstawić springi na przód od turbo 4x4 a na tył od 2.0 8v i 16v i powinno byc ok.

Ogolnie chciałem sprężyny KAYABY ze względu na dobre opinie, ale jak sprawdzałem w katalogu online to zdziwiło mnie to że na przód jest tylko jeden rodzaj sprężyny do Cali i to do wszystkich modeli (2.0 8v, 16v, 2.0 turbo 4x4, V6 nie napisane) dziwne ze napisali turbo 4x4 skoro jest cieższe,

A na tył napisane są wszystkie modele Włącznie z V6 ;).

 

Bede musiał poszukać innej firmy do springów tylko już sam nie wiem jakiej.

Znalazłem w necie springi firmy

Przód: K+F 77424600 ( modele 4x4 + 2.5 V6) wersja wzmocniona

ale niestety nie są dostępne z tej strony gzie były i nie można je zamówić, a w necie ogólnie też nie ma bo szukałem... :/

 

Znalazłem sprężyny Kayaby na allegro na przod od silnikow 2.0 8v, 16v i turbo i koles napisał ze pod V6 nie beda pasowały bo nie ma ich w katalogu a dlaczego pod v6 nie beda pasowaly skoro pod 2.0 turbo 4x4 pasuja tego mi nie napisal...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Matung123

Witam, zamówiłem sprężyny przod od cali turbo 4x4 a tył od v6, czekam teraz na dostawe.

A teraz szukam amorów do Cali , ogólnie nie chciałem wydawać dużo pieniędzy na amory, i z tego co szukałem wybórł Padł na Bilstein B4 gazowe ( wiem że B6 idealnie by pasowały ale cena też sie liczy), i KYB ULTRA SR z przewagą na ten drugi,

Kyb Ultra SR jest to w miare twardy amor gazowy Pod Oryginał sprężyny i do obniżonych sprężyn max -35 mm, i Teraz mam Pytanie:

może ktoś sie orientuje Czy te KYB ULTRA SR żeczywiście by sie nadawały do oryginalnych sprężyn ?? skoro niby pasują też sprężyny obniżone do -35 mm, Ciekawe czy nie mają skrócony skok tłoka ?? przez co obawiałbym się że przy oryginalach springach szybko by sie zużyły ....(chyba), i czy by dobrze współpracowały z oryg springami.

Napisałem do przedstawiciela Kyb meila i napisał mi że niby Pasują Pod oryginalne sprężyny jak i pod sportowe do max 35 mm. Juz sam nie wiem czy wieżyc w to co mi napisał...

Gdy sprawdzałem katalog KYB te Ultra SR niby Pasują do Calibr tak jest w tabecle bynajmiej i nie jest wyszczególnione, i napisane, że musi być do obniżanego zawieszenia

 

Prosze o jakieś rady, co o tym sądzicie

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności