Skocz do zawartości

błędy ECN: 0234a, 16145, 161600


Gość keisai

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem Opla Astrę 3 1.9 CDTi 2006r.

 

Mam pytanie i zarazem prośbę o podpowiedź.

 

Nie działa mi tylna wycieraczka, czy posiada ktoś konkretny schemat bezpieczników?

Nie wiem co się uszkodziło, natomiast słychać co jakiś czas pykanie dochodzące właśnie od mechanizmu wycieraczki.

 

Druga rzecz.

Podczas przekręcenia kluczyka na zapłon zapala się kontrolka "samochodu i kluczyk" i kontrolka "silnika" - w opisie w instrukcji użytkownika przeczytałem, że po kilku sekundach ta pierwsza kontrolka powinna gasnąć.

Gdy przekręcę kluczyk i zapalę silnik dopiero wtedy one gasną.

 

odczytałem błędy:

 

ECN: 02345a

ECN: 161450

ECN: 161600

 

KOMBINACJA HAMULCA I GAZU

 

Dodatkowo zauważyłem, że przy obrotach ok. 2000 tak jakby się na chwilę zatykał i dalej się rozpędza.

 

Co można z tym zrobić?

 

Proszę osoby, które chcą pomóc o podpowiedź.

 

Z góry dziękuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczytałem błędy:

 

ECN: 02345a

ECN: 161450

ECN: 161600

szukaj na forum bledow P0234 P1614 oraz P1616 (mozesz rowniez szukac jako 0234 1614 oraz 1616)

jesli kontrolka gasnie zaraz po zapaleniu auta i nie zaswieca sie podczas jazdy yo prawdopodobne jest wielce ze bledy zostaly zarejestrowane ale obecnie nie wystepuja w aucie (ale i tak warto o nich wiedziec)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem także, że przy obrotach 2tyś silnik jakby na ułamek sekundy się przytyka.

Czy może być to spowodowanie błędem przeładowania turbiny ?

 

PS. Odłączyłem akumulator na 1,5 godziny i niestety błędy się nie skasowały.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Witam.

Posiadam Opla Zafire z silnikiem 1.9 CDTI i tez mam ten sam problem z zatykaniem tylko umnie nie pokazyje żadnego błędu zatykanie powtarza sie najczęściej na 2 i 3 biegu w zakresie 1900 i 2100 obrotów na innych biegach w moim przypadku jest nie wyczuwalne. Błąd 161450 i 161600 jest to błąd immobilajser najczęściej dzieje sie tak jak za szybko się przekręci kluczyk w stacyjce i autko nie zapali lub po chwili zgaśnie dlatego wywala ten błąd po paru razach się kasuje nic strasznego idzie się tego nauczyć wystarczy pamiętać ze trzeba odczekać 2 sekundy na każdej pozycji przy przekręcaniu kluczyka i wszystko ok. Taki urok tych samochodów. Proszę o jakieś wskazówki do mojego problemu. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Występuje u mnie ten sam problem z przytykaniem silnika przy obrotach 2tys,wymieniony mam kolektor oraz Nowy Egr ...czy ktoś poradził sobie z tym problemem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności