Skocz do zawartości

wymiana oleju + filtra


Gość zbyszek-s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zbyszek-s

Witam kupiłem opla corse 1.2 benzyna /33 kw z przebiegiem 127 tys mam pytanie ile oleju musze zakupić do wymiany i jaki filtr olejowy z tego co widze to jest firmy filtron a olej karteczka wisi mobil 1 ale jakiej gestosci to nie mam napisane....

po zakupieniu tegoz auta i przejechaniu około 45 km zaczeła sie zapalać kontrolka od silnika co moze byc przyczyną ? czy pasek rozrzadu nalezy wymienic po zakupie auta bo klient nie dał mi informacji na ten temat ...? prosze o pilną odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki

ale jak kupowales auto ??

o to sie pyta sprzedajacego

przynajmniej na jakim oleju jezdzil

 

reszte znajdziesz na forum

pisano juz ile oleju sie wlewa

jakie filtry zalecane tez jest

moze byc i filtron ale knecht lepszy

 

 

zapala sie kontrolka to odczytac bledy

na forum sa porady jak to zrobic

podpowiem ze nie wrozy to nic dobrego

 

rozrzad zawsze sie wymienia przy zakupie uzywanego auta

tymbardziej ze nic o nim nie wiesz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to oleju 3,5 L zresztą pojedziesz do serwisu to będą wiedzieć a rozrząd radze wymienić przebieg na to wskazuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mietekforce

Hej tez jestem po zakupie takiej corsy, co do oleju to wlej półsyntetyk, mam drugą corse która jeździ na mineralnym, muli okropnie. Tą która kupiłem jako druga miała galarete zamiast oleju, koleś nawet nie wiedział co tam siedzi, po wymianie na GM 10w40 odczuwalna poprawa kultury pracy silnika- w sumie co bym nie wlał lepsze od galarety. Mimo że dużo jest postów co wlać to uważam ze temat nie jest az tak wyczerpany. Z twoim przebiegiem półsyntetyk będzie idealny, skoro masz mobil 1 to możesz go zalać, olej GM kosztuje za 64zł u mnie za 5 litrów, tobie potrzeba 3,5. Zawsze cos Ci na dolewke zostanie. Filtr oleju to około 10zł. Rozrząd to podstawa, markowe części typu pasek GAtes, rolki i dobra pompa wody Skf lub IFA to około 180-200zł. Na rozrządzie sie nie oszczędza, tanie zestawy z aleegro za 88zł raczej bym sobie odpuścił, chyba że będziesz ją gonił za kilka miesięcy.

 

Co do kontrolki to trochę nie ciekawie, pewnie sprzedawca wyczuł że cos sie dzieje z silnikiem, wykasował błąd i tak pogonił. Jak z praca silnika, równo chodzi, ile pali i jakie spostrzeżenia masz co do auta?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem opla corse 1.2 benzyna /33 kw z przebiegiem 127 tys

 

Poprawka: kupiłeś Corsę ze wskazaniem licznika 127 tys. km.

W przypadku starego samochodu takie wskazanie to radosna informacja dla naiwnych.

No chyba, że kupiłeś od mamy i znasz historię autka ;)

 

zaczeła sie zapalać kontrolka od silnika co moze byc przyczyną ?

 

http://forum.opel24.com/topic/18-i-Kody-bledow-Opel-Corsa/

 

ile oleju musze zakupić do wymiany i jaki filtr olejowy

 

http://forum.opel24.com/topic/27568-Jaki-olej-Co-wlac/

 

A teraz odpowiadam jako były posiadacz takowego wozidełka z identycznym silniczkiem:

Olej półsyntetyk, wchodzi 3,5 litra, ja stosowałem Mobil 1.

Zużycie oleju w tym silniku jest znikome (jeśli jest w dobrym stanie).

Wymieniałem co 10 tys. km. Przez ten czas dolewka to ok.200ml więc nie było sensu kupować 5 litrów, 4 wystarczały.

Filtr Filtron może być- taki cały czas stosowałem.

Rozrząd należy wymienić po zakupie używanego samochodu.

Wymienia sie wszystko, tzn: pasek, napinacz, pompa.

Jeśli ktoś powie Ci, że pompy nie trzeba wymieniać to jedź do innego fachowca- uszkodzona może rozerwać pasek, koszt nowej to tylko ok. 90PLN.

Niektórzy przy okazji wymiany rozrządu wymieniają termostat (z racji tego, że ukryty jest pod obudowa rozrządu).

Ja tego nie polecam jeśli obecny termostat jest sprawny.

Kupisz nowy i trafisz na niesprawny- dochodzi niepotrzebny, dodatkowy koszt.

 

A teraz jako Admin:

W przyszłości polecam używać wyszukiwarki (górny prawy róg strony).

Wszystko o co pytasz jest już opisane na forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności