Skocz do zawartości

znowu problem z Corsą


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Znowu występuje u mnie problem z moja corsą. A mianowicie: często zapala mi się "check" ale nie od razu tak po ok 5-10 min jazdy. Jesli jade bardzo delikatnie to czasem nie zapali sie w ogóle albo po ok 25 min. Ale jak jadę dynamicznie, szybko ruszam jadę ok 80-90km/h to zapala sie szybko po 5 min, wtedy też są za niskie obroty, kierownica drży, auto generalnie czasen zamula przy ruszaniu. po zgaszeniu auta jak je odpale ponownie czasem ustępuje check na jakis czas a czasem zapala się od razu. Po ok tygodniu stania miał problem z odpaleniem- tylko na 3 gary ale pominucie juz było ok. miałem pęknięty wężyk w oplocie podpięty tam z tyłu filtra powietrza obciąłem zrobiłem przez tydzien było ok potem znowu to samo...(wężyk oczywiście ok) świece sprawdziłem, wyczyściłem, silniczek krokowy wyczyszczony(po czysszczeniu zaachował się normalnie czyli po odpaleniu duze obroty a potem spadły) kopułka i rozdzielacz wyczyszczone, filtr powietrza już jest leciwy... - przedmuchałem ostatnio i to samo. Jeśli chodzi o spalanie to nawet mniej pali... normalnie ok 500-520km na baku po mieście a teraz 550 zrobiłem. Próbowałem się wziąć za zczytanie błędów ale u mnie w kostce 10-pin są tylko 4 przewody a nie 5 jak na rysunku (Corsa A '93 silnik C12NZ). Dzięki wielkie z góry za pomoc!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witajcie! to znowu ja udalo mi się dziś zrobic zdjęcia tej kostki. Co Wy na to?? co mam zmostkować??

 

[ Dodano: Sob Sie 18, 2007 22:07 ]

mam tak: czerwony i brązowo-biały z jeznej strony a z drugiej brązowy i brązowo-żółty.

 

mam dokładne zdjęcia ale nie mogę ich tu coś zamieścić chyba są za duże. Mogę wysłać jakby co.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki wielkie ja37 w poniedziałek postaram się zczytać błędy i napiszę co wyszło pozdrawiam wszystkich!

 

[ Dodano: Pon Sie 20, 2007 21:54 ]

Witajcie! zgodnie z obietnicą zczytałem błędy i wymigało mi kod 24 (czujnik przebytej drogi-brak impulsów, czujnik prędkości pojazdu oraz jego obwód) co to jest i co mam z tym zrobić pierwszy raz słyszę o czymś takim. Prędkościomierz i licznik km działają normalnie. z góry dzięki za pomoc

 

[ Dodano: Wto Sie 21, 2007 20:09 ]

:wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem to samo u siebie , wymienilem zegary to bylo ok , check sie nie pojawial , chodzi o to ze ktorys z elementow z tylu zegarow sie z czasem wypala , i trzeba go zastapic nowym , gdzies na necie to widzialem , poszukaj.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki poszukam choć słyszłem że taki czujnik prędkości pojazdu jest gdzieś przy kole zamachowym i zlicza impulsy... może ktoś wie gdzie on dokładnie jest... a zegary sprawdzę choć mam nadzieję że nie będę musiał ich wymieniać :)

 

[ Dodano: Pią Wrz 14, 2007 20:44 ]

Witajcie Dowiedziałem sie że czujnik prędkości pojazdu znajduje się przy lince prędkościomierza w bloku skrzyni i dochodzą do niego 3 przewody. CZy mógł się on jakoś zabrudzić? czy trzeba go wymienic na pewno? może jakiesz czyszczenie pomoże?? może miał nmuz ktoś ten problem? pzryponę zapala się checki błąd 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności