Skocz do zawartości

Naprawa selektora automatycznej skrzyni biegów


Gość andrzej_m55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

Witam.

Selektor automatycznej skrzyni biegów Corsa X14SE

 

Masz problem z biegami, wchodzi w tryb awaryjny, zapala się kontrolka ‘’S’’ można podłączyć pod kompa i sprawdzić błędy skrzyni. To jednak kosztuje. Ja to zrobiłem ‘’op Comem’’ i jak często jest mówione w takiej sytuacji pokazało mi nie sprawny selektor.

Częstą przyczyną jest zabrudzenie zaśniedziałe styki.

Jak się za to zabrać? Proszę, krok po kroku.Zobaczcie sami.

 

Odłączyć akumulator, rozłączyć wtyczkę selektora. Są po obu stronach wtyczki zapadki które należy delikatnie unieść, odciągnąć wsuwkę i dopiero można ją rozłączyć.

 

sel1.jpg

 

Następnie luzujemy ramię cięgła (nakrętka M13)Zdejmujemy ramię cięgła. Odkręcamy śruby M12 mocujące selektor. Używam długich nasadek.

 

sel2a.jpg

 

Odginamy zabezpieczenie nakrętki zaciskowej M22. Odkręcamy. Jest tam też podkładka gumowa więc przy dokręcaniu trzeba delikatnie.

 

sel3z.jpg

 

Teraz możemy wyjąć selektor. Odkręcamy dekielek (6-ść śrubek krzyżakowym śrubokrętem)

 

sel4s.jpg

 

Przy rozbieraniu uważamy na uszczelkę gumową by nie zerwać. Myjemy wszystko benz. ekstrakcyjną, styki czyścimy delikatnie papierem ściernym. Ja użyłem 800-setki. Uważać na blaszki w tej części ruchomej by nie wypadły. Myjemy ponownie.

Zdjęcie przed i po czyszczeniu.

 

sel5.jpg

 

sel6.jpg

 

Przesmarować delikatnie wszystko towotem.

Składamy w odwrotnej kolejności. Podłączamy akumulator i robimy próbę. Pozbyliśmy się problemu i kasa w kieszeni.

 

 

 

Manual wykonałem przy współpracy Kacper ''Nocny duszek''

Naprawa Selektor Corsa X14SZ.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności