Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Opcom mierzy napięcie na OBD2

A tutaj mogą być przekłamania lub upływy 

U mnie pokazuje 13.8V a na aku 14.1 V

Sterownik LPG widzi też 14.1 V

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy gdzie co sprawdzamy ale wynik może być z odczytu jakiegoś modułu. Moduły też sobie monitorują napięcie. Nawet taki zewnętrzny sprzęt jakim jest Webasto to też można w nim podglądnąć parametry. Wtedy jeśli na kablotece do Webasto będą spadki i piec będzie miał napięcie np11.9V nie oznacza to że to jest napięcie na alternatorze czy akumulatorze bo tam nadal może być 13.8V. poniżej pewnego progowego Webasto się nie włączy lub po chwili wyłączy. Jeśli mnie pamięć nie myli w standardzie jest chyba 10.8 V. Kilka razy obnizalem napięcie progowe by Webasto działało bo Aku był sprawny. 

Dlatego też słaby Aku potrafi spowodować kilka błędów np na elektrycznym wspomaganiu ABS czy poduszkach powietrznych bo też mają takie napięcie progowe ustalone. 

Dlatego najlepiej jest zmierzyć osobno napięcie na słupkach aku ( słupkach ołowianych) i napięcie na śrubce alternatora i jego obudowy. Wyniki mogą być czasami minimalnie różniące się a czasem nie. 

Edytowane przez wesol

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie proszę o poradę.

Mam od kilku lat opcoma v5. Diagnozowałem moją mery bardzo dawno temu, jeszcze na jakimś starym laptopie. 

Obecnie próbuję uruchomić opcoma na win10.

Gdzieś znalazłem poradnik w necie jak to zrobić i chyba działa, ale mam pewien problem:

 

1. Ściągnąłem vaux-com 120309a  pod chińskie klony opcoma, który przechodzi test interface itd. Działa to co prawda bardzo wolno pod win10, ale o tym później.

Po podłaczeniu opcoma do auta (meriva A 1.4) po chwili otrzymuję komunikat, że jest stare oprogramowanie FW i powinno zaktualizować z 1.39 na 1.45 i próbuje automatycznie auktualizować ( na wyłączonym internecie).

Wcześniej nie miałem opcom-pl , ale nie mogę go w ogóle znaleźć.

Z tego co czytałem wcześniej, nie można aktualizować interface przez opcoma.

Pytanie więc, czy mogę zaktualizować mój interfejs przez OCFlash do ver. 1.45? Czy ta wersja będzie działać z moją Mery?

Na aktualnej wersji 1.39 kiedyś działało super.

 

2. Czy na win10 działa opcom sprawnie? U mnie po kliknięciu na test, przechodzi go poprawnie, ale tak jakby się wieszał opcom na kilkanaście sekund. Jest to denerwujące.

Czy możecie mi coś poradzić w tej kwestii?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, menelki napisał:

1. Ściągnąłem vaux-com 120309a  pod chińskie klony opcoma, który przechodzi test interface itd. Działa to co prawda bardzo wolno pod win10, ale o tym później.

Po podłaczeniu opcoma do auta (meriva A 1.4) po chwili otrzymuję komunikat, że jest stare oprogramowanie FW i powinno zaktualizować z 1.39 na 1.45 i próbuje automatycznie auktualizować ( na wyłączonym internecie).

Bo Vaux nie działa na 1.45.

Aby obbsłużyć Mery najlepszy jest Opcom 1.39 a szczególnie do wskaźników.

4 godziny temu, menelki napisał:

Czy możecie mi coś poradzić w tej kwestii?

Zrób wirtualną maszynę ,na niej win 7 i będzie ok.

A w ogóle w tym temacie było poruszane co potrzeba aby dobrze chodził na WIN 10

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że 1.39 jest najlepszą wersją FW do Mery.

Czy mógłbyś mi wysłać na PW software , który będzie współpracował z FW 1.39?

O ile dobrze pamiętam do diagnostyki mery z moim opcomem 1.39 miałem także vaux-com. Nie pamiętam w jakiej wersji.

Ale najlepiej pracował opcom w polskiej wersji. Nie mam niestety skąd tego ściągnąć i jaka to jest wersja.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności