Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Ok. I ja się skusiłem na zakup. Skoro @adam1954 i @bad polecają, to musi być dobre ;) Do CC z 2002 rozumiem wystarczy soft 08/2010PL? Planuję go zainstalować na tablecie z Windows 10 Pro na i5 5200U Durabook R11 więc to żadna zabawka na atomie. Poręczniejsze od lapka, tylko się obawiam czy interfejs poradzi sobie z USB 3.0. Innego tam niestety nie ma. Jak tylko pojawi się u mnie, zdam relację jak to chodzi. Niby do odczytu błędów wystarczy mi ELM327 BT + smartfon, ale wolałbym mieć więcej możliwości niż tylko podgląd kilku parametrów i kasowanie błędów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak sobie to poukładasz do opisz jak to zrobiłeś w tym temacie

http://forum.opel24.com/topic/83023-opcom-podsumowanie-procesu-diagnostyki-tym-interfejsem/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,



Kupiłem op-coma i zamierzam odblokować sobie BC (spalanie, etc).


Niestety nie znalazłem nigdzie instrukcji jak krok po kroku to zrobić, aby niczego nie zepsuć (m.in podmiana indeksu).



Czy mógłby ktoś taka instrukcję?



Dzięki za pomoc.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś będzie zainteresowany udostępnię ostatni oryginalny FW 1.66 z wersji OP-COM 170823c, nie mylić z chińskimi wersjami oprogramowania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grabek85

Witam.

Obserwuje watek już od jakiegoś czasu. Zakupiłem kabel (niby firmware 1.70). Program pobrałem z chomika (z linku polecanego parę stron wcześniej). Próbowałem też OP-COM CHINA 08-2010 PL. Na obydwu te same problemy.

1.Problem polega na tym, że nie mogę odczytać informacji o pojeździe. (wybieram rocznik - model - pojazd) Interfejs się nie łączy post-58138-0-52673900-1520360890_thumb.jpgpost-58138-0-17256800-1520361718_thumb.jpg

To samo gdy próbuje odczytać informacje i błędy silnika (zaznaczam prawidłowy silnik)

2. Tym samym kablem podłączyłem się do modułu REC. Chciałem włączyć automatyczne blokowanie drzwi po ruszeniu. Włączyłem wg. znalezionej instrukcji, jednakże nie mogłem włączyć funkcji Automatycznego odblokowania przy wypadku (moduł UEC). Opcja jest niedostępna, zaznaczona na siwo. Jaki może być tego powód?post-58138-0-67626300-1520361657_thumb.jpg

3. W jednym z menu znalazłem opcję; "Optymalizacja prądu spoczynkowego" Do czego to służy? Rozumiem, że odłącza niepotrzebne odbiorniki, tylko które? post-58138-0-23114800-1520361687_thumb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności