Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dostałem właśnie kabalek opcom z płytą ,chcę zrobić adaptację przepustnicy czyli reset wartości wyuczonych. Użyć programu china 08/2010 pl czy VAUX-COM_120309a+131223d_GB+OcFlash China. Tak żeby to chodziło robił ktoś ?

Edytowane przez wikara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954

Ale sterownik kabla czy sterownik od auta ?jeśli kabla to jaki sterowniki najlepiej wgrać i który program spisał by się najlepiej ?

Edytowane przez wikara

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika.

U mnie w Mery nie mam możliwości zrobienia resetu sond ani też przepustnicy.

Jest tylko reset ECU.

Ja odłaczam aku na ok 1 godz. potem odpalanie auta i bez dotykania gazu czekam do włączenia wentylatora.

 

 

http://forum.opel24.com/topic/83023-opcom-podsumowanie-procesu-diagnostyki-tym-interfejsem/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak mam zrobić adaptację jak, mechanik mi całą przepustnicę wyczyści muszę auto odebrać od niego i przejechac 70km do domu i wtedy dopieor odłączyć kleme itp. Jeśli bym nie mógł kablem tego zrobić na miejscu u mechanika bo sobie życzy 50zł za adaptację :o to mogę dopiero to zrobić w domu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz już Opcoma to się ucz go obsługiwać aby się uniezależnić od mechanika.

Możesz przyjechać do domu , podepnij do auta i sprawdź jak pracuja sondy .

Możesz po podpięciu sprawdzić jak na filmiku

 

Możesz też zrzucić klemy.

Ale według mnie taka trasa to się sterownik przyuczy bez problemów.

Chyba że będą falowały obroty.

W Mery gdy bawiłem się regulacją LPG i sondom się pochrzaniło to po kilku km jazdy na Pb wracały do właściwej pracy.

 

 

Napisz jak u ciebie się wyświetla ta opcja.

I wpisz do profilu swój silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak będę szlifował opcoma :) bo 50zł za adaptacje to lipa.

 

Co do sond to tak samo jak adaptację zrobić jeśli się da ?

 

Jutro napiszę czy ta opcja jest u mnie aktywna ,ale jedni piszą ze przy moim silniku mogą jedni nie ... :/

 

 

I tak czytam z wyżej linku Twojego co podałeś ,że warto zrobić flasha z 1.70 na 1.39 bo niby lepiej łączy itp ?warto taki zabieg zrobić i jaki program do tego i skąd pobrać fv i opis?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954

Na tą chwilę robię testy na v1.70 i flasha nie będę robił ,ale chciałem wiedzieć jak zrobić to w przyszłości.

 

Dziś odebrałem autko po czyszczeniu przepustnicy i wymianie rozrządu,podobno przepustnica wielki syf :o dojechałem do domu70kilasów i podłączyłem sobie kabalek i wchodzę w reset wartości wyuczone i o dziwo klikam aktywuj i zaczęło się coś dziać ,zakończyłem wyłączyłem zapłon i wyciągłem kluczyk i chwilę odczekałem odpalam i adaptacja się udała :) falowanie obrotów ustało i nierówna praca silnika również. :) robiłem na 08/2010 china a na vaux com też działało ale wszystko trwa znacznie dłużej ta ver jest strasznie zamulająca ,klikanie na każdą opcję trwa do 1min by wlazło dalej. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności