Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety klonem OPCOMa nie potrafię odczytać parametrów bieżących silnika A14NET (Astra J 1.4 Turbo). Czy ktoś próbował innych interfejsów ? Na aliexpress widziałem również klony Delphi DS150e. Może ktoś ma albo orientuje się czy ogarnie to A14NET ?

 

Natomiast co do samej diagnostyki to czy ktoś ma jakaś sprawdzoną książkę/źródła, z której można czerpać wiedzę ? Chodzi mi głównie o wartości prawidłowe jakie mają być, o przyrównanie wartości otrzymanych poprzez interfejs do wartości pożądanych. Jakie mają być prawidłowe wartości np. sondy lambda, maf, map itd. Głównym celem jest interpretacja tych danych :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być, bo to "bieda" wersja jest. Pewnie trzeba by jakiś komputer komfortu dołożyć, co się nie opłaca skórka za wyprawkę. We wskaźniki wchodzę, nawet wyświetla to co powinien. Czyli stan licznika, kiedy następny serwis itp. Nawet jakiś błąd we wskaźnikach znalazł: 00177 - Obieg prądowy czujnika poziomu paliwa - wartość poza wymaganym zakresem. Nie występuje. Chyba chodzi o stary błąd, kiedy mi wskaźnik paliwa się przywiesił i pokazywał na prawie pełnym baku, że jest pusty. Dopiero drugi dzionek ogarniam i to w biegu, bo czasu brak. Więc jeszcze nie wszędzie właziłem i nie chcę przypadkiem czegoś naklikać.

Jednak co najpiękniejsze jest, to to, że OP-COM równolegle bez problemu pracuje na tablecie Durabook R11 z interfejsem od LPG. Obydwa podłączone pod USB 3.0 mogę sobie podglądać OP-COMa i robić coś na LPG. Pikne. Głownie na tym mi zależało, żeby obydwa interfejsy nie kolidowały, bo ten od LPG też jest na chipie FT, więc ze sterownikiem nie ma problemu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Natomiast co do samej diagnostyki to czy ktoś ma jakaś sprawdzoną książkę/źródła, z której można czerpać wiedzę ?

 

 

 

A wystarczy przeczytać co napisałem

http://forum.opel24.com/topic/83023-opcom-podsumowanie-procesu-diagnostyki-tym-interfejsem/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnieniem może być to:
file:///C:/Users/Fujitsu/Downloads/obd_poradnik.pdf
:)
A tak na poważnie, czy w OPCOM, mogę przetestować czy w VB 2001 działa mi pilot w kluczyku?
Bo auta nie otwiera i się zastanawiam czy zepsuty jest pilot czy centralka (baterię już wymieniłem, ten trik z wsadzeniem kluczyka do stacyjki, zapłon i naciskanie zamykania/otwierania też - zero efektów)

 

 

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co było w moim poradniku żartobliwie?

 

 

 

Ale odpala auto na tym kluczyku?

Nie mogę pobrać poradnika OBD z Twojego komputera ;)

A auto odpala na kluczyku, problem jest tylko z otwieraniem/zamykaniem z pilota. Zaczęło się od tego że coraz ciężej to działało (chyba z coraz bliższa musiałem naciskać) aż w końcu przestało całkowicie działać, myślałem że chodzi o baterię ale po jej wymianie dalej nie działa. Mam dwa kluczyki, i w obu nie działa otwieranie z pilota więc to może t być problem z centralką, ale zastanawiałem się co z tego mogę OPCOM-em sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę pobrać poradnika OBD z Twojego komputera

 

 

I to miało by być śmieszne?

Nie uważasz że ktoś (ja ) mógł coś przeoczyć i wkleił zły link?

Przeczytałeś cały mój poradnik? czy cz tylko ograniczasz się do wyśmiewania?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było śmieszne :)

Po co się tak napinasz, poradnik zasadniczo jest dobry i potrzebny - zawsze to lepiej odesłać do niego niż odsyłać nowych użytkowników do przejrzenia 90 podstron w tym temacie, co czynione było przed poradnikiem a zajeżdżało elektrodą.... Skoro wstawiasz poradnik to można też zadbać o to aby nie zawierał takich kwiatków :)

Edytowane przez lukecz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954

Car pass security code wydobyłem udało się ,ale mam problem jednak z komunikacją ECU jak wchodzę w nadwozie/wskazniki/ to łączy jest inicjacja i to wszystko wchodząc w kody błędów wywala błąd.

 

-Robiłem podłączenie interfejsu do lapka i do auta interfejs i na koncu zapłon

-na china clone,na vaux com, na 090714 brak komunikacji

post-58139-0-42981100-1521818602_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności