Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jak mógłbym ustawić funkcję zamykania drzwi po przekroczeniu prędkości (nie muszą się potem same otwierać), ale bez opcji ich ryglowania?

W wielu tematach jest informacja, że drzwi automatycznie się ryglują, ami zależy jedynie na zamykaniu jak pod zwykłym przyciskiem centralki.

 

Nawiązuję do: https://astraklub.pl/viewtopic.php?t=807777

Edytowane przez mnew

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Zastanawiam się która generacja op-coma najlepiej obsłuży moją Merivę B 1.4 120 km z 2011r. Znalazłem min. coś takiego u majfrenda:

https://pl.aliexpress.com/item/Newest-V1-59-Firmware-OP-COM-OPEL-OPCOM-Software-120309A-OP-COM-CAN-BUS-Scanner-OBDII/32792732090.html

Na początku chciałbym rozszerzyć wskazania komputera na midlevelu, bo w tej chwili oprócz przebiegu całkowitego i dziennego mam do wyboru jeszcze zamianę jednostek z km na mile. Pozdrawiam, Cezary.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje 1.78 z napisem "Opcom" i działa. Mozesz wybrac wersje 1.99, ktora powyzej chyba 1.5 jest fikcyjną, ale za to plytka jest V5 i mozesz zrobic downgrade. Szczegoly w temacie i na forum. Poczytaj pare stron wstecz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, przeczytałem temat od początku i teraz już wszystko wiem. Zamówiłem https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.0.0.cNrgZ3&orderId=91158130910900&productId=32811005128 teraz czekam na dostarczenie i do dzieła :)

Edytowane przez Malutki20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Malutki20

W końcu jest mój op-com. Zainstalowałem VAUX-COM_120309a+131223d i sterowniki z płyty dostarczonej z fejsem. Wersja software 1.7 Niby wszystko jest ok, kabelek przechodzi test. Świeci się czerwona lampka a przy teście zapala się zółta. Zielona nie pali się wcale. Po podłączeniu do samochodu przy łączeniu miga tylko żółta dioda.

 

Odczytałem błędy, jednak nie ze wszystkimi modułami w samochodzie mogę się połączyć:

 

post-58616-0-41515100-1525337207_thumb.jpg

 

Gdy wchodzę w moduł z błędami to wyświetla mi się coś takiego:

 

post-58616-0-73062300-1525337468_thumb.jpg

 

Numer części -1 :?:

 

opis błędów:

 

post-58616-0-35251600-1525337516_thumb.jpg

 

Nie zaprogramowany VIN i SECURITY CODE

 

Chciałem odblokować sobie komputer jednak w zakładce Instrument cluster nie mam zaznaczonej opcji programowania.

 

post-58616-0-98725600-1525337865_thumb.jpg

 

Gdzie mogę zaprogramować VIN i Security code oraz w jaki sposób mogę odblokować kompa. Proszę o poradę.

Edytowane przez Malutki20

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności