Skocz do zawartości

Wymiana przegubu zewnętrznego-Kadett


Gość andrzej_m55

Rekomendowane odpowiedzi

Gość andrzej_m55

Witam.

Jeśli wam coś puka podczas ruszania na skręconych kołach prawdopodobnie będzie to wina przegubu.

Ja tak miałem i po wymianie jak ręką odjął.

Tu jest opisane jak to zrobiłem...

 

Przyszedł czas na wymianę przegubu . Oto jak to zrobiłem w Kadecie.

Pierwsze czynności by potem się nie męczyć to zdjąć zawleczkę ze śruby koronkowej, odkręcamy ją kluczem M30 nasadkowy lub oczkowy gięty.

 

Następnie luzujemy koło, wiadomo, ręczny zaciągnięty, kliny pod tylnie koła podłożone, auto na luzie. Podnosimy auto, podkładamy kobyłkę by auto nam nie spadło. Zdejmujemy koło.

Wybijamy zabezpieczenia klocków. Odkręcamy zacisk hamulcowy.

 

spot01.jpg

 

Odkręcamy łącznik stabilizatora, końcówkę drążka, przegub wahacza.

Do wybicia końcówki drążka i przegubu użyłem porządnego młotka. Dwa porządne uderzenia i po zabawie. Możecie użyć dobrego ściągacza jeśli macie.

 

spot02.jpg

 

przegub03.jpg

 

Końcówka drążka jest pokazana z Corsy. Tu warto odkręcić dwie śruby amortyzatora które widoczne są na zdjęciu. Zdejmujemy opaskę z gumy osłony przegubu. Wyciągamy półośkę z rozszerzyć zabezpieczenie. Delikatnie uderzamy w przegub by zszedł z wieloklinu.

Na nowy przegub zakładamy nowe zabezpieczenie, nakładamy smar. Resztę smaru dajemy do nowej osłony gumowej. Zabezpieczenie jak i smar jest w zestawie.

 

spot04.jpg

 

spot05.jpg

 

Zakładamy przegub na półośkę (wieloklin z nacięciem na zabezpieczenie) zabezpieczenie ma wskoczyć.

 

spot06.jpg

 

Zakładamy gumę, ściągacz, i składamy w odwrotnej kolejności.

Po opuszczeniu auta dokręcamy nakrętkę koronkową momentem 100Nm. Popuszczamy i dokręcamy momentem 20 Nm. Teraz dokręcamy jeszcze 90*

Przed taką naprawą warto sprawdzić w jakim stanie są końcówki i klocki. Za jedną robotą można to wymienić. W razie wymiany końcówki drążka należy przeliczyć swoje gwintów by w miarę dokładnie wkręcić nową. Po wymianie końcówek drążka kierownicy należy jechać na sprawdzenie zbieżności.

Andrzej_m55

Jak wymienić przegub zewnętrzny-Kadett i nie trlko.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności