Skocz do zawartości

Wycena wymiany rozrządu 1.2 55kW Z12XE


Gość Zypek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam szanownych forumowiczów.

Oto kosztorys wymiany rozrządu w Agila Z12XE 55kW

2002 160 tys. km.

 

Wartość

brutto

 

1 ZESTAW ROZRZADU LANCUCH. 1 szt. 23% 441,- zł

2 USZCZELKA ROZRZADU 1 szt. 23% 120,- zł

3 SIMMERING 1 szt. 23% 37,31 zł

4 USZCZ.MISKI OLEJOWEJ 1 szt. 23% 68,00 zł

5 USZCZELKA KORKA SPUSTU OLEJU 1 szt. 23% 3,80 zł

6 REINZ USZCZELKA SILIKONOWA 1 op 23% 28,00 zł

7 USZCZ.POD P.ZAWOROW 1 szt. 23% 108,83 zł

8 ZMYWACZ 1 op 23% 16,00 zł

9 FILTR OLEJU P9188,7015 1 szt. 23% 28,00 zł

10 OLEJ SYNTETYCZNY 5W40 GTX MAGNATEC 3,5 l. 23% 48,00 zł

11 Wymiana rozrzadu 23% 560,00 zł

Wartosc brutto:

Razem: 1.578,94 zł

Do zapłaty: 1 578,94 jeden tysiac piecset siedemdziesiat osiem zł 94/100

 

Uwagi: Rozrzad .Jezeli olej i filtr był ostatnio zmieniany mozna odjac pozycje 9 i 10,Wycena zrobiona na zamiennikach i

nie zawiera cen kół zebatych i jezeli bedzie koniecznosc wymiany to bedzie dodatkowo 300 zł w materiale.

ceny na towary wazne 7 dni i moga sie nieznacznie róznic w dniu usługi.

 

Mam wątpliwości czy rzeczywiście wszystko co jest przedstawione należy wymienić i czy koszty części i robocizny nie są za wysokie?

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dymek314

Czy ta wycena jest z ASO?

Nie ma to tamto wymiana rozrządu w Agili to kosztowna sprawa :)

Ale koszt wymiany rozrządu to straszne przegięcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Wszystko zależy od regionu, u mnie na zamojszczyźnie za te pieniądze wymieniłbym rozrząd w dwóch agilach. Właśnie jestem w trakcie kompletowania części, części załatwiał mi kolega który jest mechanikiem i ma zniżki u dostawców takie jak ma Twój mechanik. Mechanicy zwyczajnie zarabiają na częściach. I tak, zestaw rozrządu (łańcuch ,napinacz, USZCZELKA pokrywy rozrządu, 3 prowadnice)febi/350zł - po zniżkach, pewnie normalnie 400zł.

Za uszczelkę pokrywy zaworów, uszczelkę miski olejowej, filtr oleju, filtr powietrza zapłaciłem suma 102,57 (u ciebie jedna uszczelka tyle kosztuje)

Podane ceny przez ciebie są chore, powiedz mu niech pocałuje cie w d...

 

Za wkładkę filtra oleju policzyć 28 zł?? przy ostatniej wymianie kolega mi policzył za nią 11 zł, twój mechanik też wiecej nie zapłaci....

Druga sprawa, co ma znaczyć:

Uwagi: Rozrzad .Jezeli olej i filtr był ostatnio zmieniany mozna odjac pozycje 9 i 10

Idiota chce zlewać olej i wlewać drugi raz ? Popytaj w sklepach o ceny części.

dodano

Acha , za robote to nikt nie powinien wziąść więcej niż 250 zł,zresztą napisze za 2 tyg ile mnie to kosztowało, musze kupić jeszcze pompe wody i pasek.

Edytowane przez daro
scaliłem posty

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

To nie jest oferta z Opla! Miałem z nimi niezłe jaja i im nie wierzę, żeby nie powiedzieć coś gorszego..

Cała historia może kiedyś opiszę, - o mały włos przez ich niekompetencję, zajechałbym skrzynie biegów.

Podane są zamienniki, jakie nie wiem.

Dziękuję Ci Fircyk, także mnie ta cena mocno zdziwiła.

Możliwe, że Dolnoślązacy to wybitni spece i cenią siebie. Jako anegdotę dodam, że po jajach z ASO na Dolnym Śląsku, jeździłem na Górny Śl. przy okazji oczywiście.

Tam chłopaki zrobili na mnie duże pozytywne wrażenie :)

Rozglądnę się. Czyli normalna cena na zamiennikach za pkt. 1-11 powinna oscylować ok. 900,- zł. Tu kłania się pewnie poziom "normalności" :)

Czy przy tym przebiegu dokładnie 164 tys. koła zębate będą także do wymiany?

Jakie zamienniki polecacie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Myślę że za 900 zł spokojnie rozrząd zrobisz, tylko musisz sam się zainteresować co i ile. Jak widzisz , pojedziesz do pierwszego lepszego złodzieja i możesz się naciąć. Kółek nie planuję zmieniać a mam 150 tyś km, chodź nie widziałem ich i kto wie jak wyglądają . Niedawno tu na tym forum pewien kolega pisał że robił rozrząd chyba coś pod 190 tyś i kółek nie trzeba było zmieniać.

 

Napisz o co kaman ze skrzynią bo mnie to ciekawi, olej w niej trzeba zmieniać czy nie ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Misiek_82

Myślę że za 900 zł spokojnie rozrząd zrobisz, tylko musisz sam się zainteresować co i ile. Jak widzisz , pojedziesz do pierwszego lepszego złodzieja i możesz się naciąć. Kółek nie planuję zmieniać a mam 150 tyś km, chodź nie widziałem ich i kto wie jak wyglądają . Niedawno tu na tym forum pewien kolega pisał że robił rozrząd chyba coś pod 190 tyś i kółek nie trzeba było zmieniać.

 

Napisz o co kaman ze skrzynią bo mnie to ciekawi, olej w niej trzeba zmieniać czy nie ?

Na pewno kontrolować stan oleju, u mnie poprzednim właścicielem była kobieta, która nie dopilnowała tej czynności i mechanik dziwił się, że ta skrzynia jeszcze chodzi, gdy żaliłem się na ciężką pracę skrzyni. Po odkręceniu korka wylało się z niej coś przypominającego smołę i było bardzo dużo opiłek na korku. Zalałem nowy olej, przejechałem jakies 5tys i znowy zmieniłem olej w skrzyni. Tym razem przypominał konsystencją olej :) ale było w nim sporo tego co zostało po smole. Zalałem znowu nowy olej i od tamtej pory kontroluje stan a skrzynia chodzi jak nowa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

 

 

i od tamtej pory kontroluje stan a skrzynia chodzi jak nowa.

tylko żebyś nie kontrolował oleju tak w skrzyni, jak dat na forum. (z 2011r temat)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kompletny rozrząd można kupić za 285 zł firmy BGA. Łańcuch,koła zębate,napinacz, slizgi, uszczelka śruby,simmering i tuleja. A robocizna to nie wiem, zależy od regionu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jestem świeżo po wymianie kompletnego rozrządu w Agili z silnikiem Z12XE. Zastanawiałem się nad zestawami z Alledrogo firmy: BGA za ok 280zł :)

 

Ale decyzja padła na kompletny zestaw "KIT" firmy SKF nr VKML 85000 - cena 401zł (kompletny z kołami oraz uszczelką).

 

Serdecznie polecam ten zestaw - uważam, że warto ponieważ firma SKF reprezentuje dobrą jakość do rozsądnej ceny.

 

pozdrawiam Tomasz.

 

P.S. Przy okazji wymianie poddałem pasek klinowy (wielorowkowy również firmy: SKF) oraz uszczelkę miski olejowej firmy Victor Reinz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności