Skocz do zawartości

Sintra..nabilem klime.ale nie chlodzi.


Gość irek12371

Rekomendowane odpowiedzi

Gość irek12371

Witam:::::Gość sprawdził szczelność i nabił klimę mówił ze weszło dużo czynnika.zapłaciłem 200zl.Filtry w schowku tez wymienił.Jechałem 900km w słońcu włączyłem klimę,ale ona nie chłodzi idzie tylko powietrze z nawiewu,najpierw próbowałem na jednym włączniku tam kolo włączenia klimy póżniej na drugim,nic się nie dzieje.wentylatory się kręcą

po prawej stronie po otworzeniu maski przewody klimy są chłodne w dolnym odcinku są nagrzane od silnika są po prostu gorące...naciskałem zawór ten z takim czarnym kapturkiem ciśnienie jest....ale chłodzenia zero...Może ktoś pod powiedzieć gdzie szukać?...Wybieram się do Włoch,,ale bez klimy to nie da rady,wydaje mi się ze powietrze powinno zimne lecieć..za znaczyć chciałem ze na pokrętle ustawiam na 5tke bo na innych stopniach ledwo co leci powietrze nawet z samego wentylatora.......Może ktoś z doświadczenia wie gdzie leży przyczyna.dzięki za pomoc.

...Ogrzewanie słabe..Jest ciepło ale np: na 1,2,3,słabo dmucha

Edytowane przez irek12371

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tak na początek to dwie sprawy:

1. Tematy zakładamy w odpowiednim dziale.

2. Ortografia i interpunkcja - bo ciężko Cie zrozumieć (jeżeli w oknie odpowiedzi wyrazy podkreślone są na czerwono, to znaczy że jest w nich błąd).

 

Co do tematu:

1. Czy ogrzewanie działa prawidłowo??

2. Sprawdź dmuchawę, powinna dość mocno dmuchać już na 3ce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tematy zakładamy w odpowiednim dziale.

Tym razem przenoszę ale następnym wywalę do kosza.

 

irek12371, przejrzyj też wcześniejsze tematy z działu klimatyzacja.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz zrobić porządek z dmuchawą. Skoro jest słabe ogrzewanie to i klima będzie słaba. Aby dobrze chłodziło/grzało musi być przepływ powietrza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek12371

Dzisiaj,zajrzałem na pokrętło od ustawiania ogrzewania rozebrałem cala obódowe,i na pokrętle gdzie ustawia się nadmuch

tzn.na nogi na kierowce na szybę nie ma,żadnej linki która to by otwierała nawiewy w dmuchawie.Założone są jakieś wężyki na pokrętło od ustawienia pozycji nadmuchu. Dmuchawa mocno dmucha ale tylko na nogi,pozostałe ustawienia nie działaja ..Klima nie działa włogóle

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź podłączenia podciśnienia przy silniku. Zmiana ustawień kierunku nawiewu realizowana jest podciśnieniem poprzez te wężyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W szczególności na wężyk w okolicy paska alternatora. U mnie dwa razy po naprawie auta, mechanik nie zwrócił uwagi na ten wężyk i pasek przeciął go.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek12371

Znalazłem przyczynę jak kolega opisał był jeden wężyk odłączony obok alternatora. Dmuchawa daje jak zwariowana ale klima nie chłodzi mimo iż kompresor się załancza a może gość wywalił mnie w powietrze i jej nie naładował?

mówił ze weszło bardzo dużo odczynnika ale załączyłem ja dopiero na autostradzie i już nie chłodziła

pewnie gość włogóle nie sprawdził czy chłodzi,będę musiał podjechać gdzieś żeby sprawdzili.bo niema innego wyjścia..

dziękuje za wszelka pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość irek12371

 

Rozmawiałem dzisiaj z mechanikiem,mówił ze brak chłodzenia klimy może być spowodowane zapowietrzeniem klimy jeśli była pusta, czy tak może być?...jak to zrobić?...gdzie mieści się zawór rozprężny i osuszacz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności