Skocz do zawartości

Silniki w Oplu Calibra...


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

MAJA_kula, dołączany ble bele :| najgorsze co być może to jak w tym 4mation i w skodach na sprzegle haldex z tego co gdzie s wyczytałem to przerabiaja czyjniki od poślizgu aby był cały czas podawne jako poślizg i wtey jest stały na 4. myśałem ze on stały jest takei dołącznae psuja sie jak hole....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wacha to nie ta technologia!!!Naped w cali bym montowany 13lat temu!!!To dziala na zasadzie sprzegla homkinetycznego tak jak w skrzyniach automatycznych.Ja myslalem o tym aby to zastapic zwyklym mechanizmem roznicowym o zwiekszonym tarciu i wtedy by byl staly.Ale czy sie da to zrobic to jeszcze nie wiem bo nie rozbieralem tego mechanizmu i go nie mam ale planuje zakupic.I przerabiac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dorobne pytanka, w calibrach nie jestem za mocny (kiedys chciałem kupić ale to inna historia). :|

 

1. Czy w calibrach były silniki o oznaczeniu konczacym sie -seh (chyba c20seh) :shock:

2. Czy da sie odróznić taki seh od zwykłego c20ne bez rozbierania silnika :shock: jak tak to jak :!:8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAJA_kula, ale na podobej zasadzie z dużym zapewneopużneineim i dosc gwałtownie az czyć szarpnięcie...keidyś jechałem letem jako pasazer ale wtedy nei myśałem o zasadzie działania napędu...:|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 2 dorobne pytanka, w calibrach nie jestem za mocny (kiedys chciałem kupić ale to inna historia). :|

 

1. Czy w calibrach były silniki o oznaczeniu konczacym sie -seh (chyba c20seh) :shock:

2. Czy da sie odróznić taki seh od zwykłego c20ne bez rozbierania silnika :shock: jak tak to jak :!:8)

 

ad.1 - nie

ad.2 - nie wiem niestety :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem jak poznac te silniki nie rozbierajac ich :shock: Silniki byly znaczone nr.i wlasnie modelami np.NZ,D, SEH, SER itp. tam gdzie jest nr.silnika.A drugie to od NE odroznia sie ostrzejszym walkiem rozrzadu.Zdejmujesz korek oleju i dotykasz krzywki walka i poznsz.A po rozebraniu(zdjeciu glowicy sa inne tloki). Nio i naturelnie w cali byly takie silniczki pozdrawiam.

 

[ Dodano: 17-01-2006, 17:23 ]

Co do napedu to napewno czuc.Jak nagle sie slizgaja kuleczka a po chwili autko startuje do przodu za pomoca 200KM silniczka ale chyba o to chodzi w tych autkach aby bylo czuc przyspieszenie co nie.W stalym poprostu by nie bylo poslizgu tylko odrazu wbijanie w fotel :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja wiem jak poznac te silniki nie rozbierajac ich :| Silniki byly znaczone nr.i wlasnie modelami np.NZ,D, SEH, SER itp. tam gdzie jest nr.silnika.A drugie to od NE odroznia sie ostrzejszym walkiem rozrzadu.Zdejmujesz korek oleju i dotykasz krzywki walka i poznsz.A po rozebraniu(zdjeciu glowicy sa inne tloki). Nio i naturelnie w cali byly takie silniczki pozdrawiam.

 

No fakt, po numerach dojedziesz do tego jaki to silnik.

 

Ale skąd masz info, że w Cali były silniki SEH??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam widzialem taki motorek,a jak byly robione takie silniki to byly wpychane wszedzie gdzie sie tylko dalo i napewno do aut cupe skoro ten silnik jest mocniejszy od NE,a troche slabszy od XE.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności