Skocz do zawartości

Opel Astra 2, 1.6 16v falowanie obrotów po ssaniu


Gość gezzini

Rekomendowane odpowiedzi

Tu Panowie i Panie przedstawiam jak wygląda moje codzienne odpalanie od roku jak kupiłem samochód i nikt nie wie co jest grane...

 

Pod filmem na YOUTUBE jest pełny opis co wymieniane itd... Ja już powoli się poddaje, może w końcu znajdzie się ktoś kto pomoże lub zna lekarstwo, 0.5 litra dobrej wódki czeka.

Nie wierzę, że nikt nie wie co to jest, albo tego nie miał i jestem jedynym przypadkiem na świecie :)

 

W skrócie, obroty falują po wyłączeniu się ssania w okolicach ok 43 stopni C płynu chłodzącego i przestają falować w okolicach 66 stopni C. Moim zdaniem chyba ssanie powinno dłużej chodzić, ale tym steruje komputer, nie ja.

 

Poniżej filmik z dzisiejszego lipcowego poranka - odpalanie i falowanie obrotów.

 

Na Youtube, poniżej pod filmem jest cały opis co już wymieniane.

 

Kto pomoże ?

dysponuję komputerem (opel scanner), więc jeśli ktoś chce obejrzeć jakieś parametry lub ma na podmianę jakąś część, której nie podmieniałem, to chętnie przetestuje wszystkie opcje, jakie zostały :), a nie ma ich dużo.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Hey.

No to jak mówiłeś na tym filmie, spróbuj zmienić ten czujnik temperatury ;-) i wysyłaj mi wódkę ;-), żartowałem ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Ci ktoś sprawdzi kata, bo u Nas w astrze mieliśmy podobny problem i okazało sie, że kat był lekko przytkany i komputer zwiększał dawkę paliwa

Edytowane przez arti079

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość asterix27

Moim zdaniem opcji jest setki. Może być wszystko, od najmniejszej pierdoły po komputer. Pozostaje życzyć powodzenia. Ja walczę z innym problemem, ale też dość upierdliwym, już ponad 1,5 roku aż w końcu się przyzwyczaiłem i z tym żyje. Jak widać istnieją zjawiska niewytłumaczalne. Dziwi mnie tylko to że ktoś wynalazł przecież ten samochód, ktoś go zbudował, a teraz nie potrafi znaleźć przyczyny niedomagania. Nie do pojęcia. Mamy chyba bardzo kiepskich mechaników, nawet w ASO. Mało wyszkoleni, nie mają o niczym pojęcia. Powinno być tak że przyjeżdżam, mowię co się dzieje, gość naprawia i jadę. Dlaczego tak nie jest ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mały 25

Już Ci odpowiadam dlaczego tak nie jest, bo Polak specjalizuje się we wszystkich dziedzinach ( kucharz, mechanik, hydraulik , strażak, kominiarz i tak dalej ), a np . taki Niemiec jak zostaje mechanikiem to przez całe swoje życie uczy się tylko jak naprawiać samochody, a jak mu się zepsuje palnik na kuchence to nie czyści sam, tylko dzwoni po fachowca i płaci mu kasę,a Polak sam naprawia ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może czujnik położenia przepustnicy ?

 

tu bym zaczal.

mam ten sam silnik...stawialbym na krokowca ale mowiles ze czysty...napewno??

a jsli go przegazujesz to sie uspokaja??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony sprawdze czy u mnie tak nie ma....nigdy po odpaleniu nie czekalem tak dlugo :) zazwyczaj od razu jade...moze to normalne w tym silniku...

a moze zaślep EGR i zabacz czy to sie powtarza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arcziwaldo

Witam :) powiem ci że mam podobny problem z tymi obrotami....po włączeniu silnika przez kilka minut obroty stoją w miejscu a jak odrazu ruszę to mam takie wrażenie że samochód jedzie bez wciskania pedału przyśpieszenia a jak naciskam sprzęgło to obroty zamiast spadać rosną jakbym miał wciśnięty gaz !! a jeśli odpalę i przycisnę obroty do 4 tys lekko zadymi i obroty odrazu spadają do normalnego stanu ale tak jak u ciebie na skrzyżowaniach widzę potem że obroty czasem falują nie zawsze chyba że nie zwróciłem dokładnie uwagi na to :) nie wymieniałem tylu części co ty ale jeśli problem jest podobny...pozdrawiam :) i czekam na dalsze rozwinięcie tego tematu

Edytowane przez arcziwaldo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności