Skocz do zawartości

Stuki po lewej stronie zawieszenia w Astrze 1.


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam,

mam mały problem z moją Astrą. Jest to model z 96 roku. Podczas ruszania i hamowania po lewej stronie występuje stuknięcie. To samo stukanie występuje też podczas jazdy po nierównościach. Mechanik powiedział, że zawieszenie jest OK. To podobno przekładnia kierownicza. Co sądzicie o tej awarii? Nie chcę kupować przekładni, żeby potem dowiedzieć się, że to jednak nie ona była problemem w mojej Asterce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegub?-chyba nie, to najbardziej słychać przy skręconych kołach,

Nie bardzo kojarzę, co ma przekładnia do ruszania i hamowania?

Na dziurach też słychać?

Sprawdź, czy makperson się nie poluzował na górnej poduszce(może poduszka wybita?)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a nie stuka ci jak jedziesz po nierównościach? Podniś autko i poruszaj półosią (wrzuć wcześniej jedynke) i zobacz czy luz jest większy niż po drugiej stronie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przegub, badz półoś napędowa. Stukanie będzie się nasilać i z czasem bedzie slychac takze przy przyspieszaniu na wyzszych biegach, a pozniej bez przerwy ;) Mialem to samo kiedys, i jakos nie bylo checi i kaski zeby to zrobic, wiem troche jezdzilem jak kamikaze, ale w koncu zrobilem :wink:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam zanim zaczniesz szukać usterek sprawdź mocowania np lampu kierunku luźna lampa bardzo fajnie stuka prawie rozebrałem smochodzik tym bardziej tak jak piszesz że stuki słychać tylko podczas jazdy po dziurach

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo w Astrze II, przekłądnia było wporządku.

 

Spróbuj kopnać w każde koło i zobacz czy nei słychać stuku? U mnie był pęknięty klocek hamulcowy i stukał nie miłosiernie.

 

Przy okazji wymieniłem spręzyny bo jedna miała 2 zwoje mniej - podobno lubią się wykruszać chociaż nie mogę sobie tego wyobrazić.

 

Spróbuj pokopać i zobacz czy to może coś z mocowaniem klocków bądz samym klockiem hamulcowym przypadkiem się nie stało.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Powiedz jak jedziesz po nierównościach to slychać jakbyś deski wiózł? Proponuję sprawdź czy Ci czasami nie poleciał smimerblok. Wrzuć samochodzik na podnośnik i złap koło rękami i naciśnij góra i dół jesli koło bedzie się poważnie wychylało i usłyszysz taki trzask-stukot to poszedł simerblok ale to mały wydatek.Pozdro.

 

//poprawiłem małego orta Holcu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

holcu,

Przy okazji wymieniłem spręzyny bo jedna miała 2 zwoje mniej - podobno lubią się wykruszać chociaż nie mogę sobie tego wyobrazić.

przecież 2, czy 3 zwoje mnej, to widać i czuć, myślisz, że to możliwe?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

mi też coś stukało...i co? okazało się że sprężyna pekła,ale się jakoś trzymała....pomyśleć że jezdziłem z tym 170km:P z górki...ale jakby "zeszła" z siebie to juz by mnie nie było....

już na A2 nie spotkacie "niebieskiej strzały", bo wole juz nie ryzykować życia..,

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności