Skocz do zawartości

Astra H kopci i słabo pali


Gość exwooke

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoją astrą a mianowicie efekt jest taki że kopci na czarno i czasem pali odrazu a czasem nie chce zapalić wcale a czasem zapala po 10 sekundach kręcenia. W czasie jazdy jak dam gazu to kopci i zawory zaczynają dzwonić ale kopci tak że się czarno robi. W efekcie mechanicy najpierw jakis inteligent stwierdził że to kopci przez katalizator i go poprostu wyciął, okazało się że to nie to więc kazałem wspawać, drugi stwierdził że kiepski akumulator dlatego źle pali, akumulator miał dwa lata no ale wymieniłem na nowy, później inny stwierdził że to egr, został wymieniony i dalej to samo nastepny stwierdził że intercooler albo zalany jest olejem albo ma dziurę dziury nie miał został wyczyszczony i dalej to samo. Pojechałem na komputer komputer pokazał błąd szyny i błąd zaworu regulacji ciśnienia na pompie wtrysku. Czujnik został wymieniony i ...dalej to samo teraz inny znowu czarodziej stwierdził że nie słychać pompy paliwowej żeby podawała paliwo ta która jest w zbiorniku. Pytanie moje jest czy może być tak że jeżeli pompa paliwa nie działa to czy pompa wtrysku może zasysać paliwo przez co może być złe ciśnienie na wtryskach i nie spala mieszanki przez co kopci i kiepsko pali? Pytam zanim wymienie pół samochodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód ma moc więc wykluczyli wtryski do tego podobno byłby kolor dymu niebiesko/biały a jest czarny jak smoła, świece podobno by pokazały problem z nagrzewaniem na desce i magicy mówią że świece to rzadkość i nie kopciłby tylko by ewentualnie kiepsko palił, dodam iż samochód ma już 200tys ale czy na pewno tylko tyle bo wymieniłem już po za tym wszystkim alternator rozrusznik sprzegło z dwumasą 5 wężyków od wody bo się dziury robią co jakiś czas idzie jakis wężyk od wody nie wiem czy to wina że te części oryginalne to jakas chińszczyzna czy co ale jak miałem astre jedynke to nic takiego sie nie działo śmigała aż miło do tego ze 3 razy juz wymieniałem stabilizatory i końcówki drążków. Zrobie to kopcenie i uciekam z tym złomem chyba juz nigdy nie zdecyduje sie na opla. Czy z innymi markami tez sa takie problemy. Fakt że sam tą astrą zrobiłem 100tys kupiłem jak miała 100 tys z Belgi ale podejrzewam że mogła mieć ze 100 ty odkrecone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w poniedziałek wymieniam pompe paliwa i zobacze co dalej, jesli nie będzie działać to chyba rzeczywiście wtryski z kim bym nie rozmawiał to na pierwszy rzut oka mówią że wtryski, wszyscy oprócz mechaników nie wiem jak u was ale w Otwocku to chyba jakaś zgraja która zna się tylko0 na wyciąganiu pieniędzy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do sprawdzenia zawor regulujacy cisnienie na szynie ewentualnie czujnik cisnienia szyny. Powinno sie w zasadzie od monitoringu techem jakie cisnienie jest na szynie na jalowych jak i podczas jazdy dynamicznej. Ten silnik nie posiada pompy wstepnej w baku wiec nie sluchaj co plotą rozni mechanicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kupiłem tą pompe chcieli wstawić ale okazało się że tam nie ma pompy tylko jakiś zawór więc temat znowu wrócił, samochód poszedł do kolejnego mechanika który ma sprawdzić wtryski jakąś dojarką więc chyba jakiś kolejny typ co ma krowe w warsztacie. Jutro może będę wiedział coś więcej. Czy jeśli wtryski są dobre a ten zawór na szynie padł to czy znaczy że wszystkie wtryski dostają z szyny za duże ciśnienie i kopci?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc wykluczyli wtryski

samochód poszedł do kolejnego mechanika

 

Teraz przynajmniej wiesz których mechaników omijać i że warto zaglądać na Forum. :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności