Skocz do zawartości

D5WSC Webasto


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Ja pisalem jak jest w zestawie jak sie kupuje webasto nowe. Jesli si ezgadza rodzaj zasilania wegasto z tym co jest zasilane auto to sie ciagnie z baku oczewiscie. Koles mail webasto w swoim bo pracuje w firmie ktora sie tym zajmuje i mial samochod z gazem a webasto diesla. Niezle sie usmialismy na CPNie jak tankowal wszytkie mozliwe zródła energii.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

ok

 

hehe ze mnie to sie smieja jak tankuje przygranicy na przemian do auta i do kanistra w baku troche opadnie to jeszcze raz chlup i tak kilka razy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
Gość Anonymous

A czy ktoś może powiedzieć coś o tym jak to urządzenie pracuje? Chodzi mi czy głośno, czy dymi, ile zużywa ropki itp?

Dzięki za informnacje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawne to zaledwie szumi troche no i dymu tez za wiel nie ma. Co do spalania to max 0,5 l na godzina ale w realjach kto tyle grzeje webastem bo po 10 min jest juz ukrop.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
tomekiewa, mam takie urządzanie, które odpowiada Twojemu opisowi. Ale chyba coś jest nie tak?! Ustawiam czas i tu jeszcze wszystko OK. Włącza się o zadanej porze. Ale dalej coś nie tak, bo wyłącza się po ok 5 minutach pracy, gdy nic nie jest rozgrzane. Przy tym mocno dymi z podwozia(tam ma swój wydech) i wydaje z siebie cichy pisk. Jak myślisz co może być nie tak? A może masz polską instrukcję? Ja mam ale niemiecką - nie dla mnie ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po okolo 4 min powinno juz leciec cieple powietrze a po 7 juz powinien byc ukrop w srodku auta w zime przy mrozach -10-15 to po 10 min juz jest cieplo jak w lato. Jesli sie wylacza to znaczy ze cos jest nie tak. Powinien byc tez taki guziczek ze swieczka ktory wlacza odrazu bez zadnego programowania czasu i grzeje 30 min albo jak my wylaczymy. Probowales tego??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tak próbowałem. Raz nawet zaczął grzać, ale wystraszyłem się kłębów dymu i wyłączyłem. Ale już następnym razem pomimo, że dymi jak świeca dymna już nie włącza wewnętrznego wentylatora i po kilku minutach wyłącza się, pomimo, że na wyświetlaczu jest ta świeczka ;] Pewnie coś nawaliło. Ale pytam, czy warto to naprawiać, czy gadżet uznać za niepotrzebny :( Jest lato więc łatwo się z tym pogodzić i wymontować, ale jak przyjdzie zima... :mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz parę groszy do wydania, to pewnie że naprawiaj ;] Zimą to jest super sprawa: nie skrobiesz szyb, wsiadasz do ciepłego auta, odpalasz auto na ciepłym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Na pewno by było miło i przyjemnie, ale pytam praktyków czy warto finansowo? Myślę, że z objawów coś tam można zdiagnozować. Ja tak sobie myślę, że to albo ten czujnik płomienia (to jeszcze pewnie nie najdroższe) albo coś z elektroniką(a tu może być rożnie). ;]

No i dochodzi robocizna. Ktoś tu napisał żeby lepiej samemu nie rozbierać... więc nie wiem. Niby zepsute więc można i rozebrać. Tylko jak do niego się dostać? To chyba gdzieś pod prawym błotnikiem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tomekiewa

mam książkę serwisową do tego ustrojstwa ale to dość spory segregator http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/wink.gif przyczyn dymienia jest kilka. na początek spróbuj odpalić go kilka razy bo może stało zbyt długo a jak wiadomo nie używane się zastaje i psuje :D jeżeli masz DW 50 to może być winne paliwo zgromadzone w zbiorniczku i jest już zwietrzałe, dmuchawa nie osiąga odpowiednich obrotów,może też być spory nagar w palniku oraz w komorze spalania.jak uda ci się dotrzeć do pieca sprawdź czy po próbie odpalenia nagrzał się piec jeśli tak to możliwe że siada pompa obiegowa płynu i dochodzi do przegrzania pieca a to skutkuje przejściem w stan awaryjny http://localhost/opel/ipb/public/style_emoticons/default/idea.gif jak już się pobawisz to daj znać co się dzieje, to będziem szukać dalej :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności